Sveikiname 80 metų sukakties proga

Vytautas Landsbergis (g. 1932 m. spalio 18 d. Kaune) – lietuvių politikas, visuomenės veikėjas, meno, muzikos ir kultūros istorikas. Gimė 1932 m. spalio 18 d. Kaune architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir akių gydytojos Onos Jablonskytės-Landsbergienės šeimoje. Gimtajame mieste baigė vidurinę ir J. Gruodžio muzikos mokyklas. 1950 m. įstojo į Valstybinę konservatoriją (dabartinę Muzikos ir teatro akademiją) Vilniuje, ją baigė 1955 m. ir ligi šiol gyvena Lietuvos sostinėje.

 

Prezidentė apdovanojo V. Landsbergį Vyčio kryžiaus ordinu 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininką Vytautą Landsbergį apdovanojo Vyčio kryžiaus ordinu. Vienas aukščiausių valstybinių apdovanojimų prof. V. Landsbergiui įteiktas už nuopelnus Lietuvai, ypatingą dvasios tvirtybę, sumanų vadovavimą, ištvermę ir pasiaukojimą kovose už šalies laisvę ir nepriklausomybę, ypatingą pasiryžimą ir ištikimybę pareigai atkuriant Lietuvos valstybingumą 1988-1990 metais.

Vytauto Landsbergio jubiliejaus proga atstovybėje Briuselyje surengtas džiazo vakaras
Vytautas Landsbergis: jeigu myli, tai gyveni 
Ką reiškia būti V.Landsbergiu

RETROSPEKTYVIAI:

       

      

Atidaroma paroda „Vytautas Landsbergis – 100 knygų“

Spalio 19 d. 16.30 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1, atidaroma paroda „Vytautas Landsbergis – 100 knygų“, skirta pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo prof. Vytauto Landsbergio 80 metų sukakčiai paminėti. Vytautas Landsbergis – politikas, kultūros istorikas, visuomenės veikėjas, išleidęs per 100 knygų, kuriose pristatomi M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėjimai, nagrinėjami Lietuvos ir tarptautinės politikos klausimai. Yra parašęs poezijos knygų, atsiminimų, suredagavo ir išleido visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui. Parodoje pristatoma prof. Vytauto Landsbergio čiurlioniana: mokslinės ir publicistinės knygos apie didįjį lietuvių kompozitorių, plokštelės su M. K. Čiurlionio kūrinių, atliekamų prof. V. Landsbergio, įrašais. Eksponuojamos publicistinės knygos apie Lietuvos visuomeninį ir politinį gyvenimą, tarptautinius santykius, Europos Parlamentą, taip pat poezijos ir atsiminimų knygos. Greta leidinių rodomi universitetų garbės daktaro vardo suteikimo prof. V. Landsbergiui diplomai, regalijos ir atminimo dovanos. Tarp eksponatų – Norvegų tautos taikos premijos sertifikatas, įvairių organizacijų už nuopelnus menui ir taikai įteikti žymenys. Knygas sukaupė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kitus eksponatus prof. Vytautas Landsbergis dovanojo Lietuvos nacionaliniam muziejui.

V. Landsbergis yra vyriausiasis Lietuvos nepriklausomybės architektas 

Vytautas Landsbergis yra vyriausiasis Lietuvos nepriklausomybės architektas, kurio lyderystė sugriovė sovietinę imperiją ir padėjo Lietuvai iškovoti laisvę, sukurti valstybę ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO, – penktadienį parodos „Atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės darbai ir Vytauto Landsbergio veikla“ atidarymo metu sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Paroda skirta profesoriaus V. Landsbergio aštuoniasdešimtmečiui. Pasak A. Kubiliaus, švenčiant profesoriaus V. Landsbergio jubiliejų iš tikrųjų minima visa epocha, kurią galima vadinti „Landsbergio epocha“. Per dvidešimt dvejus nepriklausomybės metus Lietuvos istoriją kūrė daugelis, buvo daug „kasdienybės statybininkų“, tačiau „vyriausias architektas {...} buvo ir yra profesorius V. Landsbergis“.