110 neatsakytų pedofilijos bylos klausimų – ar sulauks Lietuva atsakymų?
Pedofilijos bylos tyrimo metu žuvę, mirę žmonės


N. Venckienės vyras perskaitė dingusios parlamentarės laišką

Partijos „Drąsos kelias“ atstovai Seime paskelbė, kad idėjinė jų lyderė Neringa Venckienė atsiuntė laišką Lietuvos žmonėms, kurį trečiadienį spaudos konferencijos metu perskaitė jos sutuoktinis Aidas Venckus.

Laiške ji teigia nepasislėpusi nuo teisėsaugos ir nepabėgusi, tačiau buvusi priversta išvažiuoti, nes tikimybė įrodyti savo tiesą Lietuvoje buvo lygi nuliui. „Nepasislėpiau ir nepabėgau, bet buvau priversta išvažiuoti, nes tikimybė įrodyti tiesą Lietuvoje tapo lygi nuliui. Išvažiavau į demokratinę šalį, kurioje teisėjų ir Seimo narių teisinės neliečiamybės naikinimas nesprendžiamas be jokių įrodymų. Išvažiavau į demokratinę šalį, kurioje yra galimybių įrodyti tiesą teisme“, - N. Venckienės žodžius skaitė A. Venckus. „Po tai, kai ciniškai, nekreipiant dėmesio į mano brolio mažametės dukrelės penkias apklausas, ekspertizę, specialistų išvadas, buvo reabilituotas kaltinamasis pedofilija Andrius Ūsas, kai teismas nusprendė, kad gegužės 17 d. prievarta mergaitės, mano, kitų žmonių atžvilgiu taikyta nebuvo, kad advokatas Gintaras Černiauskas mergaitės nenešė, kai triusikų byla tapo svarbesnė už Klonio gatvėje suplėšytą Lietuvos trispalvę, kai mano tėtė buvo nuteistas už tiesą, kai teisiami mano artimieji, tėvai ir teta, kuriuos sužalojo kaukėmis užsidengę pareigūnai, kai persekiojami ir teisiami Klonio gatvėje budėję taikūs žmonės, kai aukos buvo paverstos nusikaltėliai – akivaizdu, kad tiesos Lietuvoje ir su žiburiu nerasi“, - laiške skundėsi N. Venckienė.

Garliavos byla: policijos pralaimėjimas

Kauno apylinkės teismo teisėjas Aurelijus Rauckis nutraukė prokuratūros ir policijos inicijuotą bylą, iškeltą Evelinai Paltanavičiūtei-Matjošaitienei, prieš kurią per Garliavos šturmą praėjusių metų gegužės 17-ąją neteisėtai smurtavo policija. Veidus po juodomis kaukėmis slėpę nežinomo spec. padalinio smogikai su klūpančia ir besimeldžiančia moterimi elgėsi itin brutaliai, skausmingu ir sveikatai pavojingu būdu išvilkdami iš kiemo. Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėjai K.Motieka, Z.Šličytė, N.Rasimas, kiti žymūs teisės žinovai bei žmogaus teisių atstovai yra pareiškę, kad tokiais savo veiksmais 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje policija ir kitos valstybės institucijos įvykdė konstitucinį perversmą ir labai grubiai pažeidė piliečių teises.

Rastas negyvas Kedžio draugas Žilius  

Penktadienį rastas Drąsiaus Kedžio draugo Alberto Žiliaus lavonas, praneša lrytas.lt. A. Žiliui buvo 51 metai. Kaip praneša LNK „Žinios“, D. Kedžio šalininkai kalbėdami apie A. Žiliaus mirtį mini savižudybę, tačiau policija turi duomenų, kad vyras mirė nuo ligos. A. Žiliui mirtis konstatuota Klaipėdos ligoninėje dėl kraujo užkrėtimo – sepsio. Drąsiaus Kedžio draugas Albertas Žilius mirė Klaipėdos ligoninėje nuo kepenų cirozės. Taip portalui Balsas.lt pranešė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis.

Ką pasakys teisėjai, kai į teismus kreipsis užaugę vaikai?

Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė pakalbino Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengėjų grupės narę, ilgametę advokatę dr. Zitą Šličytę: „Kaip vertinate vakarykštį Vilniaus antrojo apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvo konstatuota, kad daug įtampų visuomenėje sukėlusios „Kauno pedofilijos“ tiesiog nebuvo?“

Dalius STANCIKAS. Teisingumas viena kryptimi

Keistas išvadas tegalime pasidaryti iš sutelkto mūsų teisėsaugos – prokuratūros ir teismų – šešerių metų labai intensyvaus darbo pačioje garsiausioje XXI amžiaus Lietuvos byloje. Byloje, kuri vieniems yra įgrisusi iki gyvo kaulo, o kitiems – vis dar atviras, pulsuojantis nervas. Byla, kuri buvo galutinai uždusinta dar šių metų gegužės 17-ąją – kai 240 ginkluotų policininkų, dujomis purkšdami į akis ir šautuvų buožėmis daužydami beginklius besimeldžiančius piliečius, sudarė galimybę pagrindinę šios bylos liudininkę – mažametę mergaitę jėga perduoti mamai, prieš kurią ji ir liudijo. Nuo to momento bet koks šios bylos tyrimas tapo tik teisingumu viena - jėgos ir valdžios - kryptimi.

Norintiems patiems susipažinti su teismo nutarimi A. Ūso byloje - prašom.


Vytautas RUBAVIČIUS.
Pedofilijos įteisintojų triumfas

Kitokios baigties ir negalėjo būti. Tarpinė atomazga logiška. Scenaristų ir atlikėjų triumfas, audringi gerbėjų plojimai, peraugantys į žiniasklaidines ovacijas. Pedofilijos nebuvo ir negalėjo būti. Ar galima įsivaizduoti kitokią baigtį? Tiek lavonų, tokia įspūdinga pasaulį nustebinusi karinė mergaitės „ėmimo“ operacija, tiek prokurorų ir teismų, aukščiausių valstybės pareigūnų ir jų patarėjų darbo – ir viskas perniek? Ir viską pradėti iš naujo, kurpti naują scenarijų? Tik ne Lietuvoje. Įgyvendintas vienas esminių tikslų – viešai rodant lavonais paženklintus „žygdarbius“, valstybine prievartos mašina „patvarkyti“ visus drįstančius tokiu vaizdu vienaip ar kitaip piktintis.

Liudijimai

Andrius ŠVARPLYS. Ką reiškia tyla? Apie tai, kas su mumis atsitiko

Reikia konstatuoti liūdną faktą, jog mes iki šiol taip ir neturim bandymų susivokti, kas su mumis atsitiko per visą pedofilijos istoriją. Ką reiškia mergaitės paėmimas valstybiniu mastu? Ką reiškia tokios milžiniškos ir organizuotos jėgos politikoje, žiniasklaidoje, teisėsaugoje pasireiškimas? Ką reiškia tokio lygio manipuliacijos viešojoje erdvėje? Ką reiškia mūsų politikų veiksmai, o dar daugiau – neveikimas ir tyla? Ką tai pasako apie mūsų valstybę ir apie mūsų visuomenę? Ir galiausiai, ką reiškia pats baisiausias dalykas – lietuvių visuomenės tyla… (Nepaisant didelio ir tikro rezonanso, manau, kad visuomenė pratylėjo, leido valstybės intitucijoms savivaliauti ir todėl praleido progą apsivalyti).

Šiurpu, jei pedofilija buvo. Dar šiurpiau, jei pedofilijos nebuvo

Kruvinoje pedofilijos istorijoje, prasidėjusioje prieš ketverius metus – 2008-ųjų lapkričio 30 dieną, kai Drąsius Kedys paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl išniekintos savo dukrelės, kuriai tuo metu buvo vos ketveri – dėmesys meistriškai perkeltas nuo jos kaltininkų į aukas. D. Kedys dabar viešai vadinamas žudiku, N. Venckienė – jo bendrininke, A. Ūsas ir J. Furmanavičius – pedofilais, V. Naruševičienė ir L. Stankūnaitė – savo mažametes dukteris iškrypėliams pardavinėjusiomis motinomis. Visa tai daroma pažeidžiant nekaltumo prezumpciją, nes nė vienas iš šių nusikaltimų nėra nei paneigtas, nei įrodytas. Visuomenė jau ketverius metus priversta stebėti šią nežmonišką – iš kurios pusės į ją bepažvelgtum – mėsmalę, kai žaizdų pjaustymas demonstruojamas tiesioginiame eteryje.

Andriaus Ūso byloje – jo buvusios sutuoktinės ir bylos tyrėjų apklausa

2012 10 04 ketvirtadienį Vilniaus miesto antrajame apylinkės teisme bus tęsiamas Andriaus Ūso baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Planuojama, kad liudyti atvyks buvęs Drąsiaus Kedžio rėmėjas Vitalijus Keršis, buvusi A. Ūso sutuoktinė bei bylą tyrusios pareigūnės R. Kairienė ir G. Ročienė. Praėjusią savaitę A. Ūso byloje liudijo onkologė Laima Bloznelytė, Laimos Stankūnaitės tėvai bei kiti liudytojai.

Mislingomis aplinkybėmis mirė dar vienas Garliavos mergaitės gynėjas

Spalio 3 d. mįslingomis aplinkybėmis mirė vienas Garliavos aktyvistų, portalo tiesiaisviesiai.lt bendradarbis, publicistas Vadimas Juška. Nors pareigūnai teigia, kad V. Juška išėjo iš gyvenimo pasitraukė savo noru, tačiau internetinėje erdvėje jau sklando žinia, kad tai gali būti dar viena su Garliavos byla, mat Kauno pareigūnai, atliekantys tyrimą dėl įvykių Garliavoje, V. Jušką ketino apklausti, tačiau nespėjo. Pranešama, kad jis buvo rastas savo namuose pasikoręs. Pernai liepą panašiomis aplinkybėmis mirė dar vienas Drąsiaus Kedžio šalininkas vienas ištikimiausių Klonio gatvės aktyvistų Josifas Stankevičius. Kai kurie teisėsaugininkai abejoja J.Stankevčiaus savižūdybės versija teigdami, kad apžiūros metu ant jo kūno rasta smurto žymių, – rašo lrytas.lt.

Už liudijimą – kerštas onkologei L. Bloznelytei

Kauno pedofilijos bylos kaltinamojo velionio Andriaus Ūso tėvai, Laimutė Stankūnaitė ir jos tėvai reikalauja iškelti baudžiamąją bylą onkologei, habilituotai biomedicinos mokslų daktarei profesorei Laimai Bloznelytei. Žinoma medikė televizijos laidoje “Paskutinė instancija” paliudijo prieš porą metų sulaukusi savo kabinete itin keisto vizito: „Atėjo labai keista šeima, stambus vyras, dvi moterys – viena jaunutė, kita vyresnė, ir mergaitė. Esant abiems moteriškėms, vyras pasakė, kad jo problema – dėmė ant lyties organo, ir prašė ją pašalinti.“ Profesorė sakė buvusi nustebinta, kai pacientas apsinuogino kabinete esant abiems moterims ir mergaitei. “Kai atsisakiau šalinti <dėmę>, labai nustebau, kad ne vyras, o vyresnioji moteris pradėjo ant manęs šaukti. Ji sakė: „Mes mokam pinigus, jūs darot.“, – prisiminė L. Bloznelytė.

Patikrinti, ar liudininkė nemeluoja – puiki mintis. Teismo medicinos ekspertams truputį atsirastų daugiau rūpesčių... Bet kaip pergyventų L. Stankūnaitė, jos tėvai ir A. Ūso artimieji velionio kūno iškasimą papildomai tirti? Ar ne kaip išniekinimą?

Garliavos mergaitei buvo pakeista pavardė?

Jei Deimantės būsena puiki, tai kodėl jai neleidžiama pasimatyti su seneliais ir teta? Tegul savo akimis įsitikina, kad pas biologinę motiną yra geriau. Kol nėra atsakyta į šį ir kitus klausimus, valia galvoti, kad keičiama mergaitės prigimtinė tapatybė: pavardė, o gal ir vardas, neabejotinai – atmintis ir praeitis. Negi visa tai – vien dėl iškrypėlių? Valia galvoti, kad ji ginklu saugoma ne nuo įtakingų pedofilų, o nuo tikrosios šeimos... Saugoma valstybės vardu. Aišku, tikroji VALSTYBĖ – niekuo dėta. Tik dangstomasi JOS vardu.

Kunigo Roberto Grigo laiškas Deimantei:

  Miela Deimante,

čia Tau rašo kunigas Robertas. Aplankydavau Tave senelių namuose Klonio gatvėje, gėrėme arbatą Jūsų jaukioje svetainėje kartu su teta Neringa ir Tavo draugais. Dar tebesaugau tą violetinių gėlių puokštę, kurią įteikei po vieno renginio Jūsų kiemo scenoje. Visada gera Tave prisiminti – Tavo šypseną, draugiškumą ir grojimą dūdele. Tu iš tiesų labai gerai groji ir esi šauni mergaitė, Deimante.

Noriu Tavęs atsiprašyti už visus tuos žmones, kurie suteikė skausmo Tau ir Tau artimiems žmonėms. Galbūt ir dabar Tau būna sunku, kad negali bendrauti su seneliais, su teta ir visais draugais, su kuriais norėtum būti. Jei kartais būtų labai liūdna, prisimink visus gerus žmones, kurie Tave myli. Prisimink gerus žmonių veidus, šypsenas, Tau sakytus gerus žodžius. Visus gerus ir džiaugsmingus įvykius, kuriuos patyrei. Tegul tai padeda Tau pakelti sunkumus ir liūdesį.

Jei gautum knygą „Žiedų valdovas“, paskaityk ją, tikrai nenusivilsi (yra ir trys filmai pagal šią knygą). Atrasi ten daug dalykų, panašių į Tavo gyvenimą – ir gerą pabaigą. Vienas iš mažų tos knygos veikėjų didelių sunkumų metu guodžiasi mintimi: „Pasaulyje yra gėrio. Ir dėl to verta kautis“.

Prašau Tau, Deimante, Dievo pagalbos ištverti visus sunkumus. Būk stipri, kaip ir Tavo šeima, kaip stipri yra sąžiningoji lietuvių tautos dalis. Tegloboja Tave Dievo Motina Marija, kurios ženklą, kaip apsaugą, Tu visuomet nešiojai ant kaklo.

Su gerais linkėjimais ir malda – kun. Robertas Grigas

Prokuratūra: pareigūnai neviršijo įgaliojimų perduodant L.Stankūnaitės dukrą

Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą paimti globotinę D. K. iš Neringos Venckienės. Tyrimas buvo pradėtas pagal N. Venckienės pareiškimus, kuriuose teigiama, kad kovo 23 d. jos tėvų namuose buvo sužalota globotinė mergaitė bei teta.

Teisininkai iš „mažosios Čikagos“ ir iš Visuomeninės komisijos (2012 05 17 smurto aktui Garliavoje ištirti) apie TEISINGUMĄ turi skirtingas nuomones. Bet tiesa yra viena! Vadinasi, kažkas negerai su teisininkais arba su TEISINGUMU...

Alfa.lt skaitytojai. Skaitytojų komentarai

Ne vėtra siautėjo, ne vėjai daužės –
Raudona ragana atsliūkino nakčia.
Manos pilies vartus išlaužė
Išdaužė langus įsiūčio pilna.
Tai kas brangu mano mažai širdelei buvo
Draugai kiemelyje, gimtoji aplinka
Piktosios raganos paliepimu sugriauta
Išblaškyta, išdaužyta buvo čia.
Sakyki, sarge angele, kodėl tokia mana dalia?
Verkiau ir maldavau – nenoriu, neisiu
Kodėl negirdite? Gal jūs kurti ar ką?
Raudona ragana tik šiepėsi ir rėkė –
Išdaužt, išnešt, pašalinti, pasirinkimo neturi...
O tie, kurie turėjo gint mane,
Brangiausio man žmogaus rankas užlaužė.
Galvelę man užklojo Judės atnešta kaldra.
Manąsias rankeles nuo Neringėlės atplėšė ta,
kurios nesugraudino jos dukters rauda.
Neverk močiute, neliūdėk dieduk, tetule
Ištversiu neteisybę, skriaudą rankų aštuonių
Nes aš stipri, nors ir maža many širdutė plaka
Nes aš dukra tie-sos ir teisingumo trokštančių žmonių.
Kiekvieną dieną mintyse rašysiu laiškus Neringėlei
Su močiute kalbėsiu aš sapnuos
Dievuliui siūsiu maldą ilgą karštą,
kad vėl sugrįžčiau ten, kur mylima, saugi ir ginama jaučiaus.

Alfa.lt skaitytojai. Skaitytojų komentarai, II dalis

Išeiki nors trumpam iš mano tu gyvenimo,
leiski pamiršt, kas man vaikystėje nutiko.
Aš negaliu širdelėj užgesinti nerimo,
nes tik Tėvelio ilgesys joje paliko...
Sustok, neperženk mano širdies slenksčio
ir nežudyk manęs, dabar jau vos gyvos.
Kur tu buvai, kai man prieš daugel metų,
trūko mamos gerumo, šilumos?!
Atleisk, dabar aš negaliu tavęs priimti,
ir pavadint mamyte mylima.
Nes taip skaudu dienas tas prisiminti
ir tu dabar likai man svetima.
Labai maža ilgėjaus širdies dūžio,
kad prie krūtinės prisiglaustum tu mane.
O dabar meilė tau tarsi sausa šaka nulūžo,
gražios vaikystės nematau aš net sapne.
Tiktai Tėvelis mane guodžia, glosto,
beveik kasnakt aplanko mintyse.
Neleidi man pasiekt tu laimės uosto.
Už ką taip pasmerkei mane?!
Nedrįsk ateit ir Tėtės žmogžudžiu vadinti.
Man angelėliai sako: ,,Doras buvo jis žmogus“.
Aš per maža buvau ir negalėjau Jo apginti,
bet buvo Jis, yra ir bus brangiausias man žmogus.
Nesieki keršto nei Močiutei, Tetai,
nes Jos drąsiai kovojo už mane.
Ir šilta meilės skraiste abi mane gaubia,
todėl prašau – palik tam pasakų namelyje mane.
Aš čia randu ramybę, šilumą, švelnumą.
Aš čia savam pasauly gyvenu.
Todėl kol kas tu pasiliki sau gerumą,
o aš – kur liepia man širdelė, ten einu.
Jei tu turi dar sąžinės truputį
ir mažą lašą motiniškos šilumos,
palik mane, leisk man laimingai būti,
nes tarp kaukėtų dėdžių nematau aš nuoširdžios mamos.

Pediatrų draugija atsiribojo nuo teiginių dėl L.Stankūnaitės dukters sveikatos

Birželio viduryje Lietuvos pediatrų draugijos valdybos pirmininkas Arūnas Valiulis išplatino oficialų kreipimąsi aukščiausiems šalies pareigūnams, draugijos vardu reikalaudamas teikti informaciją apie Laimos Stankūnaitės dukters sveikatos būklę.

Anatolijus LAPINSKAS. Prezidentė vis dar po N.Venckienės padu

Skandalinga prezidentės Dalios Grybauskaitės praeitos savaitės spaudos konferencija apnuogino (jei nepasakytume stipriau) jos politinį, kartu ir moralinį veidą. Taip būtų galima apibūdinti jos atsakymus į žurnalistų klausimus Neringos Venckienės tema.

Liepos 17 dieną laisvieji menininkai kviečia paminėti gegužės 17-osios smurto aktą

Laisvieji menininkai kviečia piliečius ir pilietes liepos 17 dieną, antradienį, 12 valandą,
S. Daukanto aikštėje Vilniuje ir kitose Lietuvos aikštėse paminėti gegužės 17-ąją Garliavoje valdžios įvykdytą, iki šiol valstybės institucijų neištirtą ir neįvertintą smurto aktą. Piliečiai kviečiami ateiti į aikštės vaikštynes su juodais arba tamsiais skėčiais ir taip išreikšti savo protestą prieš jėgos grupuočių savivalę bei išsakyti valią susigrąžinti demokratinę Lietuvos Respubliką.

Liepos 17 dieną, 12 valandą, vyks pilietinės vaikštynės tamsiais skėčiais ir Kaune, aikštėje prieš Savivaldybę. Vaikštynių rengėjai kviečia prisiminti Palaimintojo Jurgio Matulaičio ištarmę: „Nugalėkime blogį geru“ ir Kauno centre išskleistais skėčiais simboliškai ginti Lietuvą ir jos žmones nuo valdžios savivalės, melo ir smurto.

Liepos 17 dieną, 12 valandą, piliečiai, nešini tamsiais skėčiais, protestuos prieš Garliavoje įvykdytą smurto aktą ir Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje.

Liepos 17 dieną, 17 valandą, Vilniuje, S. Daukanto aikštėje numatomos Tiesos žygio dalyvių sutiktuvės.

Laisvi Lietuvos piliečiai protestu paminėjo gegužės 17 d. Garliavos įvykius

 

 

 

Neringa VENCKIENĖ. Palikite nors juos ramybėje

Prokuratūra rado kaltuosius: mane, kuri 2012-03-23 nebuvo namuose, bet sprendė bylas Kauno apygardos teisme, mano senus tėvus, partrenkus ant žemės mažametės apsauginio, ir išdaužytais dantimis mano tetą. Iki kokių absurdų dar nusiris visa ši tragedija? Kada bus sustabdyta ši smurto, melo, šmeižtų ir tiesos deformacijų mašina? Taip ir norisi pasakyti: ar jums, prokurorai ir teisėjai, neužtenka manęs, Neringos Venckienės? Palikite ramybėje nors mano senus tėvus ir tetą.
 

     Neoficialiais duomenimis „Drąsos kelio“ partijos sąrašas Seimo rinkimuose pagal šiandienines žmonių nuotaikas gali surinkti apie 15 proc. rinkėjų balsų, o Kaune – gerokai virš 20 proc. Tai smarkiai jaudina sistemines partijas. Todėl pagrindinė  žiniasklaida akimoju  užpilta “žinia“ apie tai, kad „Drąsos kelio“ partija nesurinks anei vieno procentėlio. Bandoma spaudimu priblokšti permainų norintį rinkėją: ir toliau balsuokite už mus, niekas nepasikeis. Valstybininkus ir Sistemą jaudintis verčia dar ir tai, kad savo balsus susirinks ir Lietuvos sąrašo kandidatai vienmandatėse apygardose.

N. VENCKIENĖ. Mergaitės kančios ir „teisėtas“ teismo sprendimo vykdymas

Absurdo teatras Lietuvos teismuose tęsiasi. O gal tiksliau - jis įgyja vis bjauresnes grimasas, atidengia vis kraupesnius teisinio nihilizmo, o tiksliau - sąmoningo nusikaltimų dangstymo pavyzdžius. Visa tai stebint, belieka tik darkart konstatuoti jau šimtąkart įvardintą faktą: Lietuvos teisėsauga atsidūrusi klaikioje, tiesiog protu nesuvokiamoje duobėje, kuomet sunku kalbėti ne tik apie elementarų įstatymų paisymą ar profesionalumą, bet apie elementarų žmogiškumą, sąžinę, gėdą. Kaip ir kokiais terminais galima pavadinti reiškinį, kuomet sąmoningai ir tiesiog ciniškai teismo procese ignoruojami tiesą liudijantys faktiniai įrodymai, filmuota medžiaga bei profesionalių specialistų pateikti medicininiai dokumentai? Kaip įvardyti veiksmą, kai teisėjas, žinantis įstatymus ir akivaizdžiai matantis objektyvius duomenis, t.y. viena, savo nutartyje rašo visai kita? Ar tai - ne nusikalstama ir iki protu nesuvokiamų kraštutinumų ciniška teisėjo veika valstybės vardu, kuri negali būti nevertinama aukščiausių šalies teisinių instancijų, o pirmiausia - Gintaro Kryževičiaus, kaip vieno iš atsakingiausių už tiesos saugojimą ir gynimą Lietuvos Respublikoje?

Prezidentei – Lietuvos piliečių maldavimas išgelbėti Garliavos mergaitę

Pirmadienį prezidentūroje buvo užregistruotas visuomenininkų, budėjusių Klonio gatvėje, kreipimasis į prezidentę Dalią Grybauskaitę. Jį pasirašė kun. Robertas Grigas, režisierė Neris Karpuškaitė-Akelaitienė, dizainerė Eglė Petreikienė, žurnalistė Jolanta Šarpnickienė, inžinierius Zenonas Langaitis, abiturientas Saulius Kovalskas ir kiti 95 Klonio gatvėje budėję LR piliečiai.

Visuomeninė komisija Garliavos įvykiams tirti sulaukė Prezidentės atsakymo

Kun. Robertas Grigas. Tampame valstybės paslaptimi

Mus išlaisvino tiesa. Smurtautojai, tankistai ir desantininkai, jos neturėjo.Todėl ypač sunerimti verčia jau kelinti metai stiprėjančios atvirkštinės tendencijos dabar jau savoje, tarsi pačių tvarkomoje valstybėje. Visuomenę vėl norima padaryti įslaptintos tikrovės įkaite. Mes vėl turime tolydžio besidauginančių valstybės paslapčių. Ne karinio šalies pajėgumo. Ne žvalgybos/kontržvalgybos. Turime totaliai įslaptinamų lietuviškosios dabarties sudedamųjų dalių, kurios vadinamos realių mūsų tautiečių asmenvardžiais. Valstybės paslaptis, vardu Eglė Kusaitė. Valstybės paslaptis Drąsius Kedys. Valstybės paslaptis Deimantė Kedytė. Jos mama Laimutė Stankūnaitė. Ir teta Neringa Venckienė. Pagaliau – Valstybės Paslaptis – daugelis ankstyvo ryto valandų Garliavoje 2012 m. gegužės 17 d.

Ką operacijos „Klonis“ metu veikė moteris, mūvėjusi chemines pirštines iki alkūnių?

Atkreipkite dėmesį, koks tai moteriai buvo skiriamas dėmesys. Kokio poveikio ir stiprumo cheminei medžiagai reikėtų tokių pirštinių? Kas gali paneigti, kad grobiant mergaitę, nebuvo pasitelkti specialistai?

Neringos Venskienės BLOGAS: Liudijimai

Kolumbijoje plinta žmogų zombiu paverčiantis narkotikas „velnio kvėpavimas"

Kolumbijos nusikaltėliai pradėjo naudoti itin pavojingą narkotiką, žmones paverčiantį bevaliais zombiais, pasirengusiais atiduoti visą savo turtą. „TheDaily Mail“ rašo, kad cheminė medžiaga skopolaminas gatvėje vadinamas „velnio kvėpavimu“.
Skonio ir kvapo neturinčią medžiagą nusikaltėliai nusižiūrėtoms aukoms įberia į maistą arba gėrimus. Vietiniai pasakoja, kad kartais pakanka žmogui į veidą papūsti šio kvaišalo miltelių ir po kelių minučių pasireiškia jo poveikis.
Kolumbijos sostinėje Bogotoje galima išgirsti šimtus istorijų apie turto netekusius žmones, išprievartautas merginas. Žmonės neprisiminė, kas jiems nutiko, nes ši medžiaga visiškai užblokuoja už atmintį atsakingus smegenų centrus. Yra pasitaikę atvejų, kad iš skopolaminu apkvaišintų aukų būdavo išimami vidaus organai.
Bogotoje narkotikais prekiaujantis žmogus „The Daily Mail“ žurnalistui sakė, kad kvaišalo veikiamas žmogus netenka valios ir su viskuo sutinka. „Jis tampa lyg vaikas“, – pridūrė jis.
Vyras sakė, kad gramas „velnio kvėpavimo“ atrodo lygiai taip pat kaip gramas kokaino, tačiau skopolaminas, jo žodžiais, yra blogiau nei juodligė, o jo perdozavimas gali būti mirtinas.
Viena iš aukų papasakojo, kad sykį prie jos priėjo vyras ir paklausė kelio, kadangi buvo pakeliui, ji sutiko nepažįstamąjį palydėti. Vyriškis merginą pavaišino sultimis. Vėliau, veikiama narkotiko, ji vyrui atidavė visus namuose turėtus brangius daiktus ir ne tik savo, bet ir širdies draugo pinigus. Daug kas mano, kad šiai moteriai pasisekė.
„The Daily Mail“ primena, kad ši medžiaga toli gražu ne nauja: senovėje jo duodavo vadų žmonoms, kad jos gultųsi į žuvusių vyrų kapus ir leistųsi palaidojamos gyvos.
Šaltojo karo metu JAV Centrinės žvalgybos valdyba šią medžiagą vadino „tiesos serumu“ ir naudojo žmonių apklausose.

Vytautas LANDSBERGIS: „Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimas – sovietinių laikų nesąmonė“

Europarlamentaras, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis mano, kad Seimas, nuspręsdamas panaikinti Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės teisinį imunitetą, save pažemino. Tokį parlamento sprendimą profesorius vadina „sovietinių laikų nesąmone“.

Profesorius patikino esantis nusivylęs tuo, kad tiek Seimo laikinoji tyrimo komisija, tiek visas parlamentas sprendimą priėmė, nematę filmuotos gegužės 17 dienos įvykių, kai buvo įvykdytas teismo sprendimas perduoti mažametę Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai, medžiagos, kuri neva būtų įrodžiusi, kas – ar N. Venckienė, ar policijos pareigūnai – ėmėsi smurto.

Vytautas MATULEVIČIUS. Valstybės priešė Nr. 1

Nežinau, kuo vadovavosi už teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimą balsavę Seimo nariai, bet vienas dalykas nekelia abejonių: balsuodami jie suvokė, kad šis sprendimas uždega žalią šviesą susidoroti su pačia didžiausia teisminės valdžios kritike ir oponente.

Seimas panaikino N.Venckienės teisinę neliečiamybę

Birželio 26 d. Seimas panaikino teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę. Balsavimo rezultatai: už – 73, prieš – 20, susilaikė – 9. Individualius balsavimo rezultatus žiūrėkite ČIA. Birželio 26 d. rytą Seimo laikinoji tyrimo komisija uždarame posėdyje balsavo dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės ir vieno balso persvara nutarė Siūlyti Seimui leisti ją patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę. 6 komisijos nariai balsavo už N.Venckeinės teisinės neliečiamybės panaikinimą, 5 – prieš.

N. Venckienės
prašymas atleisti iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų

„...Kaip teisininkė ir žmogus  turiu aiškų savo teisingumo supratimą – tvirtai laikytis Lietuvos Konstitucijos nuostatų, tarnauti tiesai, žmogui ir Tėvynei. Tačiau dėl savo tiesos siekio, noro išgelbėti pedofilų prievartautą brolio dukrą, išsiaiškinti sudėtingus nusikaltimus, susijusius su rezonansine pedofilijos byla, tos pačios teisinės sistemos buvau stumiama į akligatvį, ir susilaukiau ne pagalbos, o didžiulio priešiškumo iš jėgų, kurių tiesioginis darbas taip pat, kaip ir mano, turėjo būti tarnavimas tiesai ir teisingumui, žmogui ir Tėvynei...“

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl N. Venckienės atleidimo 

Gavusi Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės prašymą atleisti iš pareigų savo noru Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl teisėjos atleidimo iš pareigų.

Vakardiena uždavė daugybę klausimų. Pavyzdžiui, ką reiškia atstovauti Tautai? Arba – kodėl nekaltas žmogus atiduodamas į „tokio“ teisingumo rankas? Nejau toks toliaregis buvo N. Venskienės brolis („juodinęs“ savo šeimą, paaukojęs savo verslą ir gyvybę, pasmerkęs kančioms artimuosius) vien tam, kad sesuo patektų į Seimą? Kodėl tokia silpna Lietuvos policija, kad prieš ją  gali „pakelti“ ranką tokia stipri moteris? Ir kiek kainuos bausmė iš esmės vien už tai, kad elgtasi pagal sąžinę? Į daugelį klausimų atsakys užaugęs N.Venskienės sūnus...

Algirdas Patackas. Atviras laiškas Rimvydui V.

Žmogaus proto vingiai, emocijų paveikti, yra nenusakomi. Talentingas publicistas Rimvydas V. su visa tūžmasties jėga puola naująsias jėgas, kurios, kaip „zvimbiantis sukiršintų bičių spiečius“ puola visus ir viską: „...valdžia totaliai bloga, valdymas nesąmonė, visi ten prie lovio vagys, teisėsauga korumpuota, nes valdo pedofilų klanas, prezidentė irgi parsidavė, o mes jai šast ir atkeršijom žemyn lekiančiais jos reitingais, tegu žino“. Vis labiau plečiasi „juoda radikalizmo dėmė“. Reljefiškai piešiami naujųjų jėgų personažai: „...jūs nebūsite išrinkta į Seimą, su aplombu rėžia besikeikianti teisėja keiktis taip ir neišmokusiai Seimo liberalei. Dvidešimt pavardžių iš šio sąrašo reikia įsidėmėti, beda pirštu į sąrašą Sąjūdžio radikalų veteranas. Skamba kaip įsakymas „atmontuoti“  keletą akademikų. Už tai, kad turi nuomonę. Išlenda pražuvėlis pakaunės maištininkas, pora sprogdintojų, kurie ir svetimus, ir savus sprogdino, bet, nors ir įrodyta, nesėdo, ir niekas nereikalavo po to teisingumo. Užuodžia griovimo valandą?“.


Vidmantas VALIUŠAITIS. Velnio arija

Seimo narių kompetenciją - jų teises, pareigas ir įgaliojimus, įskaitant ir Seimo įgaliotų struktūrų, - nustato ne apžvalgininkai, kad ir labai šmaikštūs, bet LR Konstitucija, Seimo statutas, įstatymai. Taigi ir Seimo laikinoji tyrimo komisija išvadai dėl teisėjos N.Venckienės imuniteto panaikinimo parengti, net jeigu ją sudarytų vien elektrikai ar kalnakasybos inžinieriai, turėtų tokią pat teisinę galią kaip ir komisija, sudaryta iš teisininkų. Tačiau yra viena mūsų teisinės sistemos išlyga, į kurią neturi teisės neatsižvelgti joks Seimo narys, kad ir kokios profesijos jis būtų. Apie tą išlygą kalba Seimo statuto 18 straipsnio pirmoji dalis, draudžianti "Seimo nario mandatą naudoti ne pagal paskirtį, t. y. ne Tautos, valstybės ir rinkėjų interesams".

Liudvika Pociūnienė. Ką daryti, kai teisė tampa monstru? 

Baisėdamiesi mūsų teisinės sistemos būkle, dažniausiai išleidžiame iš akių teiginį, kuris gerai žinomas net teisės pirmakursiams – „Teisės norma yra socialinė norma, todėl teisė veikia kartu su kitais visuomenės reguliatoriais, kaip religija, moralė, dorovė, etika ir kt.“ Klausimas – o jeigu ne? Jeigu teisė ima veikti atskirai ir savarankiškai? Tuomet ji tampa monstru, traiškančiu savo kelyje visas kitas normas, žmonių likimus ir pačius tos teisės kūrėjus... Nereikia ilgai ieškoti įrodymų, patvirtinančių, kad būtent tokią situaciją šiandien ir turime Lietuvoje. Pirmas ateinantis į galvą faktas – signatarų teismas. Išties, skandalinga yra jau tai, kad teismas apskritai ėmėsi nagrinėti tokį nuo savo galios apsvaigusių ir nesiteikiančių pasiskaityti bent Konstitucijos pareigūnų ieškinį.

Buvo prievarta pasikėsinta į Lietuvos Respublikos konstitucinę tvarką

Visuomeninės komisijos dėl įvykių Garliavoje verdiktas: prieš mergaitę buvo panaudotas smurtas 

PRINCIPINĖS IŠVADOS

Pergyvendami dėl žmogaus teisių apsaugos Lietuvoje užtikrinimo bei konstitucinės tvarkos Lietuvos valstybėje išsaugojimo, jausdami savo profesinę ir pilietinę pareigą nelikti nuošalyje, kai Garliavos įvykių fone Lietuvos Respublikos Seime sprendžiasi klausimas, ar mūsų valstybės institucijos pajėgios užtikrinti konstitucinių vertybių apsaugą, visuomeninės komisijos nariai pateikia šias išvadas apie įvykius Garliavoje:

Komisija, įvertinusi virš 50 žodinių ir raštiškų liudijimų, taip pat gausią vaizdo ir garso medžiagą, konstatuoja, kad vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 gruodžio mėnesio 16 dienos sprendimą, buvo prievarta pasikėsinta į Lietuvos Respublikos konstitucinę tvarką.

Kėdainių rajono apylinkės teismo 2012-03-22 nutartis be prievartos perduoti mergaitę biologinei motinai 2012-05-17 buvo įvykdyta naudojant smurtą ir prievartą tiek prieš pačią mergaitę, tiek prieš neliečiamybės statusą turinčią jos globėją teisėją N.Venckienę, tiek prieš piliečius.

Tai reiškia, kad, vykdant teismo sprendimą valstybės vardu, naudojant prievartą buvo pažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 3, 20, 21, 22, 23, 25, 29, 33, 36 ir 114 straipsniai. Taip pat buvo šiurkščiai pažeisti Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos 12, 19 ir 34 straipsniai ir jos nuostatas įtvirtinantys nacionaliniai teisės aktai (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.164 str., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 764 str. ir kt.).

Komisija turi pakankamai duomenų teigti, kad, vykdant teismo sprendimą, buvo nepagrįstai pažeidžiama žmonių laisvė judėti, nepagrįstai žalojami žmonės, žeminamas jų orumas, su jais žiauriai elgiamasi, pažeidžiama žmonių nuosavybės teisės, viešai skleidžiama dezinformacija, nesilaikyta nuostatos, kad pareigūnams visi asmenys lygūs, be Seimo leidimo suvaržyta teisėjos N.Venckienės laisvė, taip pat išreikšta aiški nepagarba Valstybės vėliavai.

Komisija atkreipia dėmesį, kad toks prievartos naudojimas ir Konstitucijos pažeidimas valstybės vardu vykdytas organizuotai, iš anksto tam ruošiantis ir į šiuos neteisėtus veiksmus įtraukiant daug valstybės pareigūnų iš įvairių valstybės ir savivaldybės institucijų, taip pat iš anksto tariantis ir ruošiantis kaip nuslėpti panaudoto smurto pėdsakus: be teismo sankcijos nusuktos name įrengtos vaizdo kameros, iš patalpos buvo šalinami prievartos panaudojimą galėję paliudyti asmenys, paruošti pridengiamieji skydai ir pan. Atsižvelgiant į tai, komisijos nuomone, kiekvieno šio prievartos akto dalyvio – nuo organizatorių iki vykdytojų - veiksmai turi būti atitinkamai įvertinti tiek Baudžiamojo kodekso, tiek Civilinio kodekso bei kitų teisės aktų požiūriu.

Komisija taip pat konstatuoja, kad tokį neteisėtą prievartos aktą valstybės vardu iš dalies lėmė ir Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo Vitalijaus Kondratjevo sprendimas, prasilenkiantis su teisingumo ir protingumo principais: nesulaukta svarbiausios šioje istorijoje pedofilijos bylos baigties, nesilaikyta JTO Vaiko teisių konvencijos 12 straipsnio reikalavimų: būtinai atsižvelgti į vaiko nuomonę bei norus. Vaikas negali būti skubiai išplėšiamas iš aplinkos, kur jis gimė ir užaugo, atskirtas nuo senelių, artimų giminaičių ir draugų, nes tai prieštarauja humaniškumo principams.

Komisijos nuomone, šią seksualinės prievartos prieš mažametį vaiką bylą labai komplikavo ir tai, kad nuo 2007 m. Lietuvos Respublikos Seimas dėl nesuprantamų priežasčių delsia ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją „Dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos“.

Komisija atkreipia dėmesį, kad į šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus Garliavoje iki šiol nereagavo nepriklausomų Seimo kontrolierių (ombudsmenų) ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus institucijos. Bent jau viešai nėra žinoma, kad Seimo kontrolieriai ar Vaiko teisių apsaugos kontrolierė būtų pradėję savus tyrimus, nors Garliavoje 2012.5.17 dieną psichologinę prievartą patyrė ne tik mažametė mergaitė, bet ir mažametis N.Venckienės sūnus.

Taip pat per tris mėnesius neištirtas ir 2012 m. kovo 23 dienos smurtas prieš mažametę, teisėjos N.Venckienės globotinę, nors Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 2 straipsnis įpareigoja prokurorą ir ikiteisminio tyrimo įstaigas per trumpiausią laiką atlikti tyrimą ir atskleisti nusikalstamą veiką.

Komisija konstatuoja, kad neįmanoma objektyviai ištirti teisėjos N.Venckienės neliečiamybės klausimą dėl šių priežasčių ir aplinkybių:

Pareigūnų ir kitų asmenų neteisėti veiksmai negali sukelti teisėtų teisinių pasekmių.

Neištyrus smurto panaudojimo prieš mažametę mergaitę aplinkybių 2012.3.23, 2012.5.17 dienomis, pateikti kaltinimai teisėjai N.Venckienei gali būti vienašališki.

Negalima vertinti teisėjos N.Venckienės veiksmų, prieš tai neįvertinus pareigūnų ir prievartą prieš mergaitę panaudojusių asmenų padarytus Lietuvos Respublikos Konstitucijos 114 straipsnio ,,Teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų - be Respublikos Prezidento sutikimo“ ir Lietuvos Respublikos Teismų įstatymo 47 straipsnio 2 dalies ,,Draudžiama įeiti į teisėjo gyvenamąsias ar tarnybines patalpas, daryti ten arba teisėjo asmeniniame ar tarnybiniame automobilyje, arba kitoje asmeninėje susisiekimo priemonėje apžiūrą, kratą ar poėmį, taip pat atlikti teisėjo asmens apžiūrą ar kratą, jam priklausančių daiktų ir dokumentų apžiūrą ar poėmį, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus“ pažeidimus.

Teisėjos N.Venckienės imunitetas 2012.5.17 dieną nebuvo panaikintas ir galiojo nepriklausomai nuo jos buvimo vietos. Iš ne teisės teisė neatsiranda.

Neįmanoma kaltinti globėjos N.Venckienės dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo nevykdymo, mergaitei išreiškus aiškią valią pasilikti su globėja. Šiomis aplinkybėmis globėja neturėjo moralinės ir teisinės pareigos prievarta perduoti mergaitę motinai. Pažymime, kad nėra nustatyta jokių N.Venckienės piktnaudžiavimo globėjos pareigomis faktų. Negalima kaltinti teisėjos N.Venckienės dėl žodžių, kuriais ji nuoširdžiai kritikuoja realias teismų sistemos blogybes.

Komisija pažymi, kad dabartinis teisėjos N.Venckienės persekiojimas ne tik daro materialinę žalą jai, bet ir gniuždo asmenybę psichologiškai, kenkia šalies teisinei sistemai ir demoralizuoja visuomenę. Komisiją stebina, kad iki šiol laikinajai Seimo komisijai nėra pateikiami visi (vaiko paėmimo momento filmuota medžiaga) duomenys, įrodantys teisėjos N.Venckienės tariamą kaltumą. Ar taip nedangstomai konstitucinės tvarkos pažeidimai?

Komisija konstatuoja, kad įvykdžius Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, mažametė, kaip liudytoja ir nukentėjusioji baudžiamojoje byloje, yra perduota biologinei motinai, prieš kurią nustatyta tvarka ji davė parodymus. Dabartinė visiška mergaitės izoliacija po jos prievartinio perdavimo biologinei motinai sudaro visas sąlygas mergaitės psichologiniam gniuždymui bei poveikiui, galimai siekiant parodymų pakeitimo.

Visuomeninės komisijos nariai išreiškia viltį, kad šiuo ypač svarbiu momentu, kai Lietuvos Respublikos Seime sprendžiasi teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas yra labai svarbu apginti Lietuvos teisinę sistemą ir konstitucinę tvarką, Lietuvos Respublikos Seimo nariai bus itin atidūs vertindami ir nepriims teisiškai nepamatuotų bei konjunktūriškai neatsakingų sprendimų.


Komisijos pirmininkas dr. Saulius Arlauskas, Mykolo Riomerio universiteto profesorius

Komisijos pirmininko pavaduotoja dr. Zita Šličytė, Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo grupės narė, Atkuriamojo Seimo deputatė, teisininkė

Komisijos nariai:

Vytautas Budnikas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas

Kęstutis Milkeraitis, buvęs Generalinės prokuratūros ypač svarbių bylų tardytojas, buvęs Seimo kontrolierius

Kazimieras Motieka, Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo grupės narys, Kovo 11-osios akto signataras, buvęs Atkuriamojo Seimo pirmininko pavaduotojas, advokatas

Doc. dr. Romualdas Povilaitis, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas

Liudvikas Narcizas Rasimas, Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo grupės narys,
Kovo 11-osios akto signataras, teisininkas

 

Lietuvos pediatrų draugijos laiškas, birželio 18-ąją įteiktas Prezidentei, Seimo pirmininkei ir Sveikatos apsaugos ministrui


Artėja atomazga: mergaitė demaskuos savo tetą

Lietuvos pediatrų draugija išreiškė susirūpinimą, kad nėra jokių oficialių žinių apie fizinę ir psichologinę Garliavos mergaitės būklę. Gydytojų nerimą nesunku suprasti, juolab kad visuomenę kartkartėmis pasiekia šiokios tokios neoficialios žinios. "Dabar vyksta reabilitacijos procesas", - savo tinklalapyje praneša mergaitės motina Laimutė Stankūnaitė. Iš jos interviu žiniasklaidai jau galima spręsti ir apie šios reabilitacijos kryptį. "Mergaitė prakalbo, dėl kokių priežasčių atsirado ši melaginga istorija“, - paaiškino motina. Nebūtų nuostabu, jeigu viskas nevyktų pagal iš anksto nesunkiai numanomą planą: pirmiausia atkovojama mergaitė, o paskui pasikeičia jos parodymai. Kitų liudytojų nėra, visi, kurie galėtų apie tai ką nors pasakyti, jau iškeliavo Anapilin. Liko tik mergaitė ir motina.

N.Venckienė: baudą Stankūnaitei sumokėjo visuomenė 
Kauno pedofilijos byloje Stankūnaitė liudys tik rugsėjį
S.Stoma. Raudonas skuduras
N.Venckienė. Uždrausti pasimatymai

Teisėjų garbės teismas skelbs verdiktą N. Venckienei

Teisėjų garbės teismas 2012 06 22 skelbs sprendimą dėl Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės netinkamo elgesio Garliavos šeimos klinikoje bei raginimo nevykdyti Kėdainių teismo sprendimo perduoti jos globotą dukterėčią motinai.

Ateina Lapė pas Vilką, kaip miško teisėją, ir skundžiasi, kad Zuikis jai nuplėšė garbę ir orumą. „Reikia nubausti, - sako Lapė, - kad kiti nenorėtų“. „Kaip tai atsitiko“, - klausia Vilkas. „Na, bėgo tas žvairys pro šalį, užkliuvo varčios ir tik nosim brūkšt per šoną...“ Ai-ja-jai, vargšelė, kaip tu atrodai“, - įvertina Vilkas. „Va, taip ir atrodau... dar supainios kas su prostitute...“ Ir Zuikį iškepė ant iešmo.

„Jei įstatymas yra neteisingas,
žmogus ne tik turi teisę jam nepaklusti, jis privalo taip pasielgti“

Šiuos žodžius prieš kelis šimtmečius ištarė Jungtinių Valstijų nepriklausomybės deklaracijos autorius Thomas Džeffersonas. Tauta neverta valstybės, jei joje nėra aiškiau matomo sluoksnio gyventojų, kuriems padorumas, sąžinė yra ne mažiau svarbūs už asmeninę gerovę. Lietuva atgavo nepriklausomybę, kai jos žmonės, nepabūgę okupacinės valdžios gąsdinimų ir represijų, grindžiamų svaičiojimais apie teisinę valstybę, išdrįso pasielgti taip, kaip prieš kelis šimtmečius skelbė T. Džeffersonas. Tačiau per dvidešimt metų taip ir nesugebėjome sukurti valstybės, nors ir turime visus jos atributus.

Mykolo Romerio universitetas atmetė N. Venckienės prašymą ir neleido prasitęsti akademinių atostogų.  Universiteto duomenimis, moteris turi apie 32 dienas priduoti darbą. Kitu atveju ji gali būti šalinama iš universiteto...

 

Dėl L.Stankūnaitės dukters 18 parlamentarų prašo JT Vaiko teisių komiteto pagalbos

18 Seimo narių kreipėsi į Jungtinių Tautų (JT) Vaiko teisių komitetą, prašydami reaguoti į Vaiko teisių konvencijos nuostatų pažeidimus, padarytus kovo 23 d. ir gegužės 17 d. dienomis, vykdant teismo sprendimą perduoti mažametę mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei.


Kiekvieną dieną S.Daukanto aikštėje 18 val. vyksta birželinės pamaldos. Jų dalyviai atkreipia visuomenės dėmesį į Katalikų Bažnyčios Katekizmą apie Piliečių pareigas:

 2242  Piliečio sąžinės pareiga yra nesilaikyti valstybės potvarkių, jeigu jų nurodymai prieštarauja dorinei tvarkai, pagrindinėms žmogaus teisėms arba Evangelijos mokymui. Atsisakymą paklusti valstybės valdžiai, kai jos reikalavimai nesuderinami su teisinga sąžine, pateisina iškilęs skirtumas tarp tarnavimo Dievui ir tarnavimo valstybei. „Atiduokite tad, kas ciesoriaus, ciesoriui, o kas Dievo – Dievui“ (Mt 22, 21). „Dievo reikia klausyti labiau negu žmonių“ (Apd 5, 29):

Kai valstybės valdžia, peržengdama savo kompetenciją, engia piliečius, tegu jie neatmeta tų prievolių, kurios objektyviai reikalingos bendrajai visuomenės gerovei; tačiau jiems leista ginti savo bei kitų piliečių teises nuo valdžios savivalės,
laikantis prigimtinio įstatymo ir Evangelijos nubrėžtų ribų.

Daukanto ir kitų aikščių kronikos mozaika 

N.Šulija. „Lėlininkų“ pėdsakai Garliavos byloje arba kada „pedofilijos“ istorija baigsis?

     Dabar jau galima daryti kelis apibendrinimus ir pamėginti atsakyti į  klausimą – kada „pedofilijos” istorija baigsis? Nuo to momento, kai buvo nušautas teisėjas J.Furmanavičius, iki dabar, „lėlininikai” sėkmingai pasiglemžė savo įtakai Generalinę prokuratūrą, išpurvino policiją, pašalino iš darbo dorai dirbančius STT vadovus (prisiminkime – per pastaruosius metus kiek merų lėkė iš savo postų dėl korupcijos), įtakoja teismus. Kas gi liko iš kertinių valstybės institucijų? Tik VSD ir Prezidentūra. Prezidentūra, o tiksliau prezidentė nuolat atakuojama – nuo pat istorijos pradžios ją stengiamasi į visą šią istoriją įvelti. Įvėlus ji būtų priversta aiškinti savo teiginių motyvus ir sprendimų priežastis. Taip atsivertų galimybė pliekti ją kritikos ugnimi ir galime būti tikri, kad koks nors „Lietuvos rytas” tokios progos tikrai nepražiopsotų.

Mieli Bičiuliai, neseniai iš Londone gyvenančios naujosios lietuvių emigracijos šeimos Londone gavau dviejų mažų mergyčių, Emilios ir Izabelės, sumeistrautą medžio pluošto kryželį. Mano kolegos, Caritas bendradarbiai, lankėsi Kryžių kalne ir pastatė jį ten su prašymu, kad Dievas apsaugotų mažąją Deimantę Kedytę nuo pikto... Kryžių kalną, kaip žinome, pagimdė tikėjimas, kad šioje dvasinio susikaupimo vietoje Dangus ypatingai išklauso karštų mūsų maldų...        

Pagarbiai - Kun. Robertas Grigas

Vytautas Landsbergis:  „Kažkas pagedę mūsų karalystėj, kažkas labai papuvę...“

Įstatymų žmoniškumas ir vaikai
Kalba pasakyta Sąjūdžio konferencijoje „Vaiko teisių problemos Lietuvoje“ 2012 06 01.
 ...Dar ir pastarųjų dienų įvykiai liudija apie „susivienijimo“ jėgą. Po to, kai „Paskutinė instancija“ rodydama papasakojo, kokie susirūpinę buvo vienas jau miręs įtariamasis ir dvi seserys dalyvės, kai kartu atėjo pas gydytoją, kad pašalintų įkaltį – fizinį įrodymą teismui, jog dvi tvirkintos mergaitės kalba tiesą, - atrodė, sensacijų ištroškusi, pedofilijos istoriją sekanti žiniasklaida turėjo sprogti nuo komentarų. Ne. Visiška tyla. Padėtis jau kontroliuojama. Nieko, kas prieštarautų įkalinėjamai versijai: jokios pedofilijos, tik patvorio legendos.

Visuomeninė komisija pradeda tirti gegužės 17-osios smurtą Garliavoje

Teismas vėl nagrinėja pedofilijos bylą – liudys L.Stankūnaitė ir N.Venckienė
Žodį TIE-SOS piliečiai kviečiami rašyti visose Lietuvos aikštėse

Baltarusijos kvapas: Kaune dėl žodžio „TIE-SOS“ sulaikyti 6 žmonės (papildyta)

Žodžiai iš pirmų lūpų: liudijimai iš Klonio gatvės 

Ketvirtadienį Seime darbą pradėjo visuomeninė komisija, tirianti gegužės 17-osios įvykius Garliavoje, kai buvo įvykdytas teismo sprendimas perduoti Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai. Šia proga į parlamento rūmus plūstelėjo nuo pat ryto su plakatais rankose prie Seimo budėję buvusios mažametės mergaitės globėjos, teisėjos Neringos Venckienės šalininkai.

Kuo Darbo partijai pavojinga N. Venckienė?

Lietuva yra valdoma iš šešėlio ir tam, kad tuo įsitikintum, užtenka pažvelgti, koks likimas kaskart ištinka kiekvieną, kuris dar ryžtasi pasipriešinti šitai tvarkai. Todėl galimas aukštų pedofilų demaskavimas ne tik susilpnintų ilgai ir kruopščiai kurtą sistemą - jis būtų dar labiau pavojingas tuo, kad atskleistų tas jėgas, kurios realiai kontroliuoja padėtį šalyje, taip pat jų veiklos metodus.

Kun. Robertas Grigas:
Toli gražu iki rezistentų svajotos Lietuvos, jeigu nesurandama galių apginti vieną vaiką

Mažos Garliavos mergaitės drama kaip aštrus chirurgo skalpelis apnuogino skaudžią tikrovę, kurią visi, neabejingi Lietuvai ir gėrio vertybėms, seniai jautėme: kad ištikimųjų kraujo kaina atkurta valstybė, jos gyvastingumą užtikrinti turinčios struktūros pavojingai didele dalimi yra butaforinės. Nes nėra autentiškos, su tautos dvasia ir aukščiausiais polėkiais sutapusios valstybės, jeigu nėra žmoniškumo ir teisingumo viršenybės prieš visus įstatymus ir jų vykdymą bei vykdytojus. “Iustitia est fundamentum regnorum“ („Teisingumas yra valstybių pamatas“), anot europinės teisės klasikų romėnų. Nėra patikimai įtvirtintos valstybės, jeigu linguoja kaip raisto liūnas po kojomis tai, kas turėtų būti akmeniniai pamatai. Toli gražu iki rezistentų svajotos Lietuvos, jeigu nesurandama galių apginti vieną vaiką. Užtikrinti jam įmanomai saugų būvį ir jo nežalojimą.

Iš „Caritas“ laiško N.Venckienei: dvasia visada liksite laisva 

Įvykiams Garliavoje nelieka abejingi ir Lietuvos dvasininkai. „Caritas“ išplatino sesers Janinos Judikevičiūtės laišką, kuriame reiškiamas palaikymas teisėjai Neringai Venckienei. Sesuo J. Judikevičiūtė yra Palaimintojo Jurgio Matulaičio įkurtos Marijos vargdienių seserų vienuolijos narė, Sibiro tremtinė, 1951 m. okupantų Tuskulėnuose sušaudyto politinio kalinio dukra.

Po valdiškų institucijų smurto Garliavoje 2012 m. gegužės 17 d. ir po jo sekusio melo bei šmeižto kampanijos strateginę pasipriešinimo kryptį nubrėžė kunigas, Laisvės kovų dalyvis Robertas Grigas ir 1990 m. Kovo 11 d. Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Patackas. Kunigas Robertas pakvietė į visuotinį taikų valdžios boikotą, kol ji smurtauja ir meluoja, o signataras Algirdas pilietinio pasipriešinimo dalyvius paragino nesitraukti ir nepulti į desperaciją, veikti nuosekliai ir ramiai, eiti iki galo išlaikant žmogiškąjį orumą, palinkėdamas ištvermės ir šalto ryžto.

K.Girnius: „Prezidentės dvilypė laikysena kenkia teisėtvarkai“

Ryžtingi veiksmai ir drąsūs sprendimai ženklina prezidentės viešąją personą, žmogaus, kuris nevynioja reikalų į vatą, iškviečia ministrus ant kilimo, atmeta galingų šalių vadovų kvietimus susitikti. Bet vienu klausimu prezidentės drąsos ir ryžtingumo nėra nė kvapo– būtent dėl visos Kedžių istorijos. Čia prezidentė išsisukinėjo, siekė neįmanomo, vylėsi kaip nors užtikrinti, kad vilkas būtų sotus, o avis sveika. Tik Čikagoje ji kalbėjo kaip prezidentė turėtų kalbėti apie šį opų, visuomenę skaldantį klausimą.

Algimantas Zolubas. Teisėsauga kerštauja

Labai keista, kad daugelis net aukštų valstybės pareigūnų tarsi nesuvokia, kad ne karo metu, prasilenkiančių su tiesa, teisingumu ar humaniškumu, įsakymų ar institucijų sprendimų tikras pilietis neturi vykdyti, apie nevykdymo motyvus pranešdamas aukštesniam vadovui ar institucijai. Todėl Garliavos atveju teisūs tie piliečiai, kurie nevykdė akivaizdžiai neteisingo teismo sprendimo (kol nėra išnagrinėta pedofilijos byla), pilietinėmis akcijomis išreikšdami motyvus aukštesnėms instancijoms. Užuot piliečių deramu būdu atsiprašius, bylų kėlimas įvairiais būdais pasipriešinantiems neteisybei piliečiams ir mergaitės globėjai yra visiškai nevykęs, kerštui prilygstantis atoveiksmis į pilietišką elgesį. Metas susivokti ne tik įteisinamo neteisingumo ir teisinio nihilizmo vykdytojams, bet ir aukščiausioms valstybės institucijoms, nes pasipriešinimo pilietiškumui, laisvam žodžiui eskalavimas, įbauginimo veiksmai skatina pilietinę visuomenę nepaklusnumo akcijoms, apie tai pranešus aukščiausiai valstybės valdžiai. Čia dera priminti, kad demokratinės valstybės aukščiausia valdžia yra ne jos vadovai, o pilietinė visuomenė – jos pagrindas ir turinys.

Neteisi, nepilietiška antstolė ir jai paklususi policija, panaudojusi antihumaniškus veiksmus, įvykdė priešlaikinį, todėl abejotino teisingumo teismo sprendimą. Panaudotas akivaizdus smurtas prieš mergaitę ir pilietinės akcijos dalyvius. Smurto vaizdo ir garso įrašai paviešinti Lietuvai ir pasauliui. Kažkas kužda – žvelk giliau: ar ne Lietuvai kompromituoti visa tai?

Vytautas Landsbergis: arba dabar, arba po minutės – tokia vaiko teisė 

Anot europarlamentaro, visgi Lietuvos, nepaisant to, kad šalis pripažįsta ir tarptautinius dokumentus, tokius kaip Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, įstatymuose neva yra užprogramuotas nebaudžiamas smurtas prieš vaikus. Nepaisant to, kad didžioji dalis Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos nuostatų yra perkeltos į nacionalinius teisės aktus, čia visgi pamirštama apie vaiko teisę į asmens neliečiamybę, pamirštama apie tai, jog vaikui būtinai turi būti suteikta galimybė būti išklausytam byloje, kurioje sprendžiami su jo gyvenimu susiję klausimai.

Seimo prašoma leisti nuteisti teisėją N. Venckienę už tai, kad ji, būdama beginklė, pasipriešino 240 ginkluotų policininkų.  Žiūrėdamas okupantų propagandos režisierių pastangas parodyti rusų kareivių „narsą“, girdėjau, kaip kažkoks būrys „kovojo“ su čečėnais, kurių buvo dešimtkart daugiau... O čia – 240 kartų... Narsios tos Lietuvoje moterys. Jas kur nors į Čečėniją siųsk – norėtų ne vienas klano veikėjas... Silpnoka ta mūsų policija – štai, – kad apgintų nuo sukčių Seimo narę A.Paviloninę prireikė virš 50 pareigūnų...


Sudaryta Visuomeninė komisija smurto aktui Garliavoje ištirti

Įgyvendinama piliečių sueigos "Žodį" iniciatyvinė grupė "Už teisingumą" gegužės 31 dieną sudarė Visuomeninę komisiją gegužės 17-osios smurto aktui Garliavoje ištirti ir teisiškai įvertinti.
Komisijos darbui maloniai sutiko talkinti parlamentinė grupė "Už teisingumą Lietuvoje". Komisijoje dirbs Nepriklausomybės Akto signatarai teisininkai Kazimieras Motieka ir Liudvikas Narcizas Rasimavičius, Aukščiausiosios Tarybos-Steigiamojo Seimo narė teisininkė Zita Šličytė, teisininkas, buvęs Generalinės prokuratūros Tardymo departamento ypač svarbių bylų tardytojas ir Seimo kontrolierius Kęstutis Milkeraitis, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Romualdas Povilaitis ir M. Romerio universiteto profesorius Saulius Arlauskas. Komisija, kurios darbas bus viešas, ištirs smurto Garliavoje aplinkybes ir pateiks visuomenei šio akto teisinį įvertinimą.


Lietuvos Sąjūdžio, Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos, Lietuvos moterų lygos ir LSS Akademinio Skautų Sąjūdžio Tarybos pareiškimas „Dėl Deimantės Kedytės pagrobimo“

VSD paprašyta perduoti vaikų laiškus Garliavos mergaitei 

Vaikų gynimo diena, birželio 1-oji, paminėta šeimų vaikštynėmis „Už vaikystę be smurto“ prie Valstybės saugumo departamento (VSD) centrinės būstinės Vilniuje, kur susirinko keliasdešimt spalvotų kreidelių akcijos dalyvių.

Medicinos dokumentų išrašas

Skelbiame dokumentą, kuris labai vaizdžiai nusako, kas buvo atsitikę nužudyto Drąsiaus Kedžio dukrelei po kovo 23 d. smurto akto Garliavoje. Galima tik įsivaizduoti, kaip mergaitė jaučiasi dabar ir kas su ja daroma po gegužės 17 d. valdžios struktūrų įvykdytos beprecedentinio prievartos akto. Šis dokumentas buvo pateiktas antstolei Sonatai Vaicekauskienei prieš mergaitės poėmį.

Policija - prieš Rūtą Janutienę

Policijos departamentas 2012 05 25 kreipėsi į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją ir Žurnalistų etikos inspektorių prašydamas įvertinti žurnalistės Rūtos Janutienės veiksmus.

Gegužės 18 d. interneto svetainėje www.youtube.com patalpintas vaizdo įrašas, kuriame žurnalistė Rūta Janutienė ima interviu iš Kauno aps. vyriausiojo policijos komisariato viršininko Algirdo Kaminsko. Pareigūnų teigimu, žurnalistė įsiveržė į policijos patalpas, darė spaudimą įstaigos vadovui, sudavė pareigūnui bei jį apstumdė. Analogiškas reportažas buvo parodytas ir gegužės 24 d. TV3 televizijos laidoje "Paskutinė instancija". "Esame įsitikinę, kad tokiais savo veiksmais žurnalistė Rūta Janutienė akivaizdžiai pažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso ir Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo reikalavimus, todėl prašome atsakingų institucijų įvertinti jos elgesį. Atkreipiame dėmesį, kad policija, vadovaudamasi teisės aktais, ir toliau gins pareigūnus nuo nepagrįstų, žeminančių, įžeidžiančių ir menkinančių instituciją ir pareigūnus veiksmų, įžeidimų ar užgauliojimų.

Informuojame, kad pareigūnai toliau labai atidžiai stebi viešąją erdvę, renka medžiagą apie neteisėtus kai kurių asmenų veiksmus ir, išanalizavus juos, imsis visų teisėtų priemonių užkirsti kelią bet kokiems grasinimams, nesantaikos kurstymui ar Lietuvos Respublikos piliečių įžeidinėjimams", - pareiškė Policijos departamento atstovai.


Įsiklausykit, kas darosi: „…Žurnalistė įsiveržė…, darė spaudimą…, sudavė pareigūnui…, jį apstumdė…" KOKIA GĖDA: Policija – pastumdėlio vietoje... Bet „... ji ir toliau gins pareigūnus… labai atidžiai stebi viešąją erdvę… renka medžiagą ir… imsis priemonių…“  Turbūt buvęs milicininkas rašė… Kokia dar gaji sovietinės milicijos retorika…  Bet vistiek - ŠALIN RANKAS NUO POLICIJOS!

Lietuvos Sąjūdis kuria Garliavos mergaitės ir jos pusseserės draugiško stebėjimo grupę

Grupės tikslas – kaupti žinias ir dalintis jomis su visuomene apie dviejų mergaičių, galimai nukentėjusių nuo pedofilijos nusikaltėlių, tolesnį gyvenimą, jų dvasinį ir fizinį būvį; tuo būdu netiesiogiai ir saugoti nuo užmaršties ir išnykimo.  „Grupė stebės Kauno pedofilijos bylos eigą ir kaups teisininkų komentarus apie ją. Taip pat padės, jei prireiktų, jų gyvenimo vingiuose, ypač ištikus ligai izoliacijoje ir užmarštyje“, – savo tikslus pranešime pateikė Lietuvos sąjūdis.

A.Zolubas. Nesusivokimas dėl reiškinių painiojimo

     Šeimyninių santykių aiškinimasis Garliavos byloje daugeliui užtemdė akis, todėl išimtinai mato mergaitės saugumą, vieni gina biologinės motinos, kiti globėjos teises, sprendžia kur mergaitė turi gyventi; mato musę ant dramblio šono, tačiau nemato paties dramblio. Panašių padėčių Lietuvoje gali būti tūkstančiai, todėl nuo šeimyninių santykių mūsų atveju reikėtų atsiriboti. Mergaitė radosi dėmesio centre dėl įtarimo jos tvirkinimu su motinos žinia, dėl pedofilijos tarp teisininkų, ir labiausiai – dėl teisinėje sistemoje išvešėjusio teisinio nihilizmo ir įteisinamo neteisingumo, sovietinio paveldo mechaninio perkėlimo į mūsų sistemą. Visuomenei žinoma ir kitos rezonansinės bylos: Eglės Kusaitės byla, kurioje nusikaltimo provokavimu įtariamas mūsų VSD, jos procese su VSD žinia darbavosi Rusijos FSB tardytojai, Vytauto Pociūno žūties byla, kurioje įtariamai dalyvavo mūsų VSD, o mūsų prokuratūra savalaikiai nesiėmė tyrimo veiksmų. Garliavoje, vykdant teismo sprendimą, atsiskleidė kitas siaubingas reiškinys: mūsų teisėsaugininkų elgesys prilygo sovietinio OMON-o elgesiui. Trumpai tariant, teisėsaugos sistema ir didžioji dauguma jos darbuotojų pasiliko sena, tik naudojasi „Lietuvos Respublikos“ vardu kaip fasadu, puošmena. Štai dėl ko turi sukilti visuomenė, nors išmintingų teisiųjų galios menkos. Nereikia manyti, kad mitingai, piketai, eisenos padėtį iškart pakeis, tačiau Garliavos įvykiai neturėtų likti be pėdsako. Suvokus reiškinio esmę, o ne detales, kurios skaldo visuomenę, padėtį įmanoma keisti.

Vienas iš plakatų šalia Prezidentūros klausia: Nužmogėjome? Ar dar atsimenate Artūrą Sakalauską, kuris, neatlaikęs kankinimų okupacinėje armijoje būtinosios ginties sąlygomis 1987 m. iššaudė savo kankintojus? Nepaisant šito epizodo, tuo metu dar pakankamai jautri visuomenė ir tuometinė valdžia jį gynė ir daug padarė dėl jo išgelbėjimo. Dabar daug kas tiesiog atšoksta išgirdęs Drąsiaus vardą. Jis kaltinamas dviejų žmonių nužudymu. Tačiau kas yra tikrieji Drąsiaus ir kitų asmenų žudikai tebėra paslaptis. Todėl protestuotojai rašo kreida priešais Prezidentūros langus: Tiesos!

Siargejus Vysockis: „Jūsų pasipriešinimas tamsos jėgoms turi ypatingą reikšmę“
Baltarusijos režimo persekiojamas disidentas

        Jūsų pasipriešinimas tamsos jėgoms turi ypatingą reikšmę ne tik Jūsų šalyje, bet ir regione. Lietuvių tautos pozicija kol kas sulaiko homoseksualizmo antpuolį, migrantų iš Afrikos ir Azijos antplūdį, trukdo vertelgoms Vakaruose lengvai ir visiškai atiduoti Rusijai Baltarusijos nepriklausomybę. Įvyko Putino vadovaujamo KGB klano ir Vakarų liberalų sandėris, savotiška imperialistų ir tarptautinės liberalinės mafijos simbiozė. Ukraina šiuo metu yra ankstyvojo lukašizmo, autoritarizmo, aktyvaus suartėjimo su Rusija stadijoje. Vakarai nedavė sutikimo Ukrainai tapti NATO nare.  Latvija, įklampinta į „rusakalbių“ problemą, nebeturi stiprios užsienio politikos. Lenkija po mįslingos konservatyvaus elito žūties vis paklusniau vykdo Maskvos ir tarptautinio liberalizmo struktūrų valią. Apie kolonizuojamą Baltarusiją jau net nekalbu. Vakarų liberalai Baltarusijoje nuveikė labai daug siekiant sunaikinti tautinę opoziciją. Jums dar pavyksta išlaikyti savo nepriklausomybę, o tai tarptautinės mafijos akyse yra baisi nuodėmė. Todėl nauji smūgiai neišvengiami. Ir toliau bus naudojama pedofilija, homoseksualizmo propaganda, sukeliamos demografinės problemos. Jus dabar išbando. Laikykitės! Už Jūsų ir mūsų laisvę!


 Pedofilijos bylos tyrimo metu žuvę, mirę žmonės:

1. Jonas Furmanavičius.
2. Violeta Naruševičienė.
3. Drąsius Kedys.
4. Andrius Ūsas. 

5. J.Furmanavičiaus kaimynas, kuris matė, kad teisėją nušovė žemo ūgio, azietiško gymio, tamsių bruožų vyras - liudininką ištiko infarktas.

6. Spaustuvės savininkas, kuris patvirtino, kad ne D.Kedys užsakė ir ne D.Kedys atsiėmė lipdukus "Kauno keliai", kuriais buvo apklijuotas žudikų autobusiukas - šio žmogaus jau nebėra - mirė (pasikorė).

7. Kaime, po kurį su keturračiu motociklu lakstė A.Ūsas, keliu važiavo ūkininkas su vežimu, į kurį A.Ūsas vos neatsitrenkė - netrukus šis žmogus susirgo depresija ir pasikorė.

8. Sargas, dirbęs mašinų aikštelėje, atpažino pagal sudarytą fotorobotą Aido (?) atvaizdą ir įvardino su kokia mašina jis važinėja bei dar daugiau detalių - jo taip pat nebėra gyvųjų tarpe.

* Žvejys, kuris, prisistatė į policiją ir pasakė, kad matė, kaip D.Kedžio lavoną išmetė atvažiavę trys vyrai - žmogus psichiatrinėje ligoninėje.

* Bunkeris, kuriame spėjama, buvo laikomas ir kankinamas D.Kedys, neseniai sulygintas su žeme.

* Mokyklos psichologė, pradžioje užsiminusi, kad Naruševičiūtė skundėsi dėl patirtos seksualinės prievartos, kitą kartą pasakė, kad kalbės tik su prokurorais. Tačiau prokurorai su ja nenori kalbėtis.

* V.Naruševičienės kaimynai matė, kaip telefonu iškviestą D.Kedį prie V.Naruševičienės namų, jam net nespėjus prie namo prieiti - suėmė ir surakinę antrankiais įgrūdo į autobusiuką. Operacijoje dalyvavo žemas tamsaus gymio smogikas. Kaimynams pasiūlyta tylėti, nes bus blogai.

* Teisingumo ministras, paskutinis matęs A.Ūsą, tik po trijų dienų tai pasakė. Netoli vietos, kur A.Ūsas prigėrė, yra J.Furmanavičiaus mamos sodyba. A.Ūsas turejo kabinetą Vaiku namuose ir ten susitikdavo po darbo partijos susitikimams (patvirtinta paties direktoriaus). A.Ūsas dirbo Vaikų teisių apsaugos patarėju... tik su viduriniu išsilavinimu…

* Nukentėjusios mergytės - paslėptos. Pagrindinė liudininkė L.Stankūnaitė - paslėpta.

Teisėja N.Venckienė spaudžiama į kampą
N. Venckienė: kaltinimai man bus „atrasti“
N.Venskinė: Mieli Lietuvos žmonės!

Kun. Robertas Grigas. Lietuva – tai atsisakymas dalyvauti nežmoniškume

Gegužės 17-osios data žymi nusikaltimą. Žvelgiu į jūsų veidus ir mąstau, kad, jeigu pridėtų jūsų nuotrauką (kol kas negausaus susibūrimo nuotrauką) prie tų, kurias mes turime išsaugoję iš Sausio 13-osios budėjimo, iš Baltijos kelio, matytume nuostabų panašumą tarp tų veidų ir jūsų veidų štai čia. Esate tos pačios dvasios žmonės. Daugelis iš jūsų – iš mūsų čia esančių – galėjome prisisegti Nepriklausomos valstybės atkūrimo apdovanojimus, Vyčio kryžius, Sausio 13-osios medalius.
 

Vilniaus rajone neteisėtai kabo gatvių pavadinimų lentelių užrašai lenkų kalba. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė juos nuimti paliekant tiktai užrašus valstybine lietuvių kalba. Šis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas iki šiol neįvykdytas. Kur jūs, „principingieji“ ir „objektyvieji“ teisinės valstybės patriotai, apdairiai viauksintys tiktai pagal dominuojančią konjunktūrą? Lietuvos Respublikos piliečių namą Garliavoje šturmavo ir Deimantę Kedytę pagrobė 240 policininkų. Šturmuojant Osamos bin Ladeno slėptuvę operacijoje dalyvavo 26 kariškiai.
       Siūlome pasiųsti 240 policininkų įvykdyti teismo sprendimą Vilniaus rajone. Jis turi būti vykdomas, nes teismo sprendimai turi būti vykdomi ne tik pedofilų, bet ir Lietuvos valstybės naudai.

Lietuvos Respublikos Prezidentė:
„Negaliu kviesti nevykdyti teismo sprendimų, dėl įvykių Garliavoje kaltos abi pusės“

Pas mešką teisėją atėjo lapė ir zuikis. Lapė apskundė žvairaakį, kad tas nepagarbiai atsiliepia apie zoofilus. „Tolerancijos laikais, kai net sodomistai nėra iškrypėliai..? Gėda ponas, zuiki, - pakėlė plaktuką teisėjas ir nusprendė: „Suėsti“. Zuikis dar spėjo parašyti visuomeninei miško tarybai – gal liks gyvas? Bet taryba teisėjo nuomonės nepakeitė – negalime kviesti nevykdyti teismo sprendimo...   

Vytautas Landsbergis:
Organizuota pedofilija nėra persekiojama 

Ir arkliui aišku, kad esant duomenims, jog Laimutė Stankūnaitė leido savo bute tvirkinti mažą dukrelę, o gal dar turėjo iš to materialios naudos, pirmiausia turėjo būti sprendžiama Kauno pedofilijos byla. /.../ Ištyrus prokurorų sukauptus duomenis ir išklausius liudininkus, jei būtų nustatyta, kad dviejų mergaičių tvirkinimo nebuvo ir L. Stakūnaitė niekuo dėta, galėtų būti išspręstas ir vaiko sugrąžinimas motinai“, – komentuodamas šios dienos (mergaitės prievartinio paėmimo – LLKS portalo past.) įvykius Garliavoje „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje kalbėjo europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis.

Kun. Robertas Grigas. Lietuva – tai atsisakymas dalyvauti nežmoniškume

Gegužės 17-osios data žymi nusikaltimą. Žvelgiu į jūsų veidus ir mąstau, kad, jeigu pridėtų jūsų nuotrauką (kol kas negausaus susibūrimo nuotrauką) prie tų, kurias mes turime išsaugoję iš Sausio 13-osios budėjimo, iš Baltijos kelio, matytume nuostabų panašumą tarp tų veidų ir jūsų veidų štai čia. Esate tos pačios dvasios žmonės. Daugelis iš jūsų – iš mūsų čia esančių – galėjome prisisegti Nepriklausomos valstybės atkūrimo apdovanojimus, Vyčio kryžius, Sausio 13-osios medalius.


Šarūnas Genys. Privalu nuversti pedofilų antivalstybinę diktatūrą

Organizuota pedofilija persekioja jai pavojingus asmenis, masiškai žudo potencialius liudytojus. Organizuota pedofilija užvaldė teismus, todėl šie gali įteisinti bet kokį nusikaltėlišką sprendimą. Kol kas teisiami tik vaikų išnaudotojai pedofilai-vienišiai. Kokiu būdu organizuota pedofilija įgijo tokią milžinišką galią, kuriai nuolankiai paklūsta politinės ir teisinės-teisminės struktūros, jų aukščiausieji asmenys? Pastariesiems palikta tik simbolinė valdžia. Jie vargšai šantažuojami paniškai baiminasi, kad apie juos kažką lemtingo parašys „Lietuvos rytas“, Delfi, parodys LNK. O ką gali parašyti ir parodyti? Kažką apie didžiulę asmeninę materialinę naudą nešančius šešėlinius sandėrius ir pelnus iš kontrabandos, tikrąjį partijų ir jų lyderių finansavimą, asmeninius nuokrypius. Jeigu taip, tai tokias žinias organizuota pedofilija galėjo įgyti tiktai iš operatyvinę veiklą vykdančių valstybės specialiųjų tarnybų.

Įrodymų apie tai, kad maža Mergaitė buvo prievartaujama valstybės vardu saugomos sutenerės nuomuojamame bute tiktai daugėja, tačiau tai neturi jokios realios įtakos akivaizdžiai tendencijai nutraukti visas su organizuotos pedofilijos tyrimu susijusias bylas. Organizuotos pedofilijos nusikalstamam susivienijimui gali priklausyti nuo keliolikos įtakingų iki keliasdešimties mažiau įtakingų lytinių-moralinių išsigimėlių ir iškrypėlių (pagal profesijas ir užimamą padėtį jie gali būti politikai, teisėjai, prokurorai, advokatai, saugumiečiai, kitų jėgos struktūrų nariai, piniguočiai).

Žudynių ir ginkluotos jėgos įbauginta visuomenė ir jos organizacijos, Bažnyčia savo pasyvumu nuolankiai prisideda ne tik prie pedofilijos įteisinimo kaip normos, tačiau ir prie kriminalinio režimo įsitvirtinimo.

Mažai tikėtinas ateities scenarijus, tačiau galutinai dar neatmestinas: Deimantės pagrobimą organizavę, jame dalyvavę ir bendrininkavę asmenys po 2012 m. Seimo rinkimų, jeigu iki to laiko Mergaitė dar bus gyva (priešingu atveju kaltinimas pasunkės), bus teisiami pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 156 straipsnį (Vaiko pagrobimas), pagal kurį tas, kas pagrobė svetimą mažametį vaiką, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Tai bus parodomasis tribunolas, kuriame kaltinimą pareikš Ypatingasis prokuroras.

Deimantė Kedytė – organizuotos pedofilijos nusikalstamo susivienijimo-kriminalinės chuntos ir valstybės vardu įvykdyto ginkluoto užpuolimo Kankinė. Ar dar esama Lietuvoje pakankamai vyrų, galinčių apginti išsigimėlių prievartaujamus vaikus? Privalu nuversti pedofilų antivalstybinę diktatūrą.
 

Liudvika Pociūnienė. Pyro pergalė

Dar viena Lietuvos pareigūnų barbarybė Garliavoje. Šį kartą mergaitę pagrobti pavyko, ir kitaip kaip pagrobimo šio veiksmo vertinti neįmanoma. Ne, iš tiesų Josifas Visarionovičius dabar tikriausiai tiesiog kvatoja pragare: "Logika - nauka vrednaja." Ir šią jo frazę ne kur nors, o Nepriklausomoje Lietuvoje, puikiai panaudojo būtent tie, kuriems pirmiausia derėtų vadovautis logika. Apie kokį teisingumą čia kalbama? Tik jau ne apie tą, kuris gerbia žmogaus ir ypač silpnesniojo, vaiko, teises. 


Garliavos mergaitei vaiko teisių specialistę atrinko VSD

Laidos vedėjo žiniomis, tą pačią dieną su mažamete planavo susitikti ir delegacija iš Danijos, tačiau jie nesuspėjo to padaryti. Šiuo metu mažametę lanko Valstybės saugumo departamento (VSD) atrinkta specialistė, kuriai išduotas leidimas dirbti su slapta informacija.

Garliavos drama: mergaitė perduota motinai L.Stankūnaitei, sulaikyti 36 asmenys

Ankstų ketvirtadienio rytą didelės policijos pajėgos sugužėjo į Klonio gatvę Garliavoje, o 7.20 val. mergaitė buvo paimta iš globėjos teisėjos Neringos Venckienės ir išvežta motinai Laimutei Stankūnaitei. Garliavoje budėjusių žmonių pasipriešinimas numalšintas.

Kunigas Robertas Grigas. Sava valstybė nenaudoja smurto prieš vaikus

V.Landsbergis: „Problemą sukūrė Teismas (turįs vardus ir pavardes), kuris liepė daiktą paimti ir perkelti į kitą vietą. O daiktas nenumatytai ėmė priešintis. (...) Labai atsiprašau už pasakymą, bet jei pavyks abi liudininkes perkelti į bendrą būstą, ir mažąją (arba abi) ištiks nelaimė, kaltų keltuvų bus ilga eilė.“

„Šioje byloje nebuvo atstovaujama vaiko interesams“ - įsitikinusi ir žinoma JAV lietuvių veikėja, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė, advokatė R. Narušienė...

Seimo komiteto išvada: L.Stankūnaitės dukra turėjo būti išklausyta...

"Manau, kad ir visuomenės, ir mūsų visų pareiga yra laikytis įstatymų ir gerbti atitinkamų valdžios institucijų sprendimus, šiuo atveju teismų sprendimus, kurių pagrindinis uždavinys buvo rasti tinkamą sprendimą motinos ir jos dukros santykiuose", - teigė premjeras A.Kubilius.

 

Kalantos žūties minėjimo proga Seime signataras prabilo apie įvykius Garliavoje 

2012 05 15 Seime įvyko iškilmingas Romo Kalantos 40-ųjų žūties metinių minėjimas, kuriame dalyvavo aukščiausi valdžios pareigūnai. Prisiminimus apie 1972 metų gegužės 14 dienos kauniečio auką pasakojęs Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Vaclovas Patackas užsiminė apie Lietuvą apėmusią moralinę krizę ir įvykius Garliavoje.

„Tada mes turėjome išorės priešą. Tai buvo okupantas [...], o dabar turime vidaus priešą, su kuriuo kovoti yra daug sunkiau, jis yra daug klastingesnis, kova su juo yra subtilesnė. [...] Aš turiu omenyje tai, kas vyksta pastaruoju metu. Svarbiausia yra ne ekonominė krizė, kurią tikriausiai įveiksime, ir galima sakyti, kad galbūt jau įveikėme, bet moralinė krizė. Turiu omenyje Klonio gatvę, turiu omenyje tai, kas ten vyksta. [...] Nežinau, kodėl tai įvyko. Tai yra paslaptis“, – kalbėjo A. V. Patackas.

 Seimo komiteto išvada: L.Stankūnaitės dukra turėjo būti išklausyta
 N. Venckienės reikalavimas - mergaitės perdavimą transliuoti tiesiogiai

Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė:
kas apgins mergaitės interesus? 


Jau penkis mėnesius visą šalį įtampoje laikantis Kėdainių teisėjo Vitalijaus Kondratjevo sprendimas atiduoti mergaitę pedofilijos byloje minimai motinai nuostabą kelia ne tik Garliavoje budintiems žmonėms, kuriuos prievartos šalininkai paniekinamai pravardžiuoja „patvoriniais“. Šioje byloje nebuvo atstovaujama vaiko interesams - įsitikinusi ir žinoma JAV lietuvių veikėja, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė, advokatė Regina Narušienė JAV Ilinojaus valstijoje nepilnamečių reikalų prokurore dirbusios R.Narušienės patirtis - keli tūkstančiai bylų, tarp jų ir pedofilijos atvejai. Ji ne tik pati atliko daugybę tyrimų, bet ir vėliau kaip advokatė ne kartą gynė vaiko interesus JAV šeimos teisme.
 

Generalinė prokuratūra pratęsė tyrimą dėl V. Pociūno žūties
Seime vyksta diskusijos dėl šeimos sampratos

Seimo narių grupė ragina bendradarbiauti su danais D.Kedžio dukros byloje  

Seimo narių grupė „Už vaiko teises“ ragina atsakingas Lietuvos institucijas neignoruoti Danijos už vaiko teises atsakingų institucijų siūlomos konkrečios pagalbos Drąsiaus Kedžio dukros byloje. Garsi danų organizacija, turinti savo atstovę Lietuvoje, siūlo atsiųsti tokiose bylose patyrusį psichologą, socialinį pedagogą ir vaiko teisų specialistą, kurie pasidalytų patirtimi ir padėtų užtikrinti vaiko teises.

Vytautas Landsbergis.
Iš Taro kortų. Mergaitės negalima atiduoti į pavojų

Kaukėtieji, kurie atspėjamu laiku galimai muša jos mamą arba leidžia kitam atėjusiam globėjui palikti jai mėlynę po akim - ne apsauga ir mergaitei. Jeigu išvežtų abi į užsienį, tarkim, pas dėdę Aidą, - galėtų švystelėti trumpas pasimatymo džiaugsmas, o paskui vis tiek realizmas. Kam laikyti riziką? Laimutė gal nesupranta, kad ją laiko tik šitoj, dabartinėj interesų pynėj. Kol tęsiasi vadinamoji kova dėl vaiko. Tačiau kas galėtų jai padėti ir išlaisvinti, apskritai sunku įsivaizduoti. Tėvai nenusaugos.

Vytautas Landsbergis. Žmonės ir keltuvai
R.Šimašius. Pasigendama informacijos, kodėl A.Ūso ir L.Stankūnaitės statusai byloje skiriasi

V.Šustauskas užkliuvo prokurorams

Šįsyk ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl Kovotojų už Lietuvą sąjungos lyderio veiksmų, mėginant atkreipti aukščiausių valstybės institucijų dėmesį į tai, kad mažoji Klonio gatvės gyventoja turėtų pati nuspręsti, su kuo norėtų likti - mama ar globėja. Griežtai bet kokius duomenis apie šį ikiteisminį tyrimą slepiantys pareigūnai V.Šuskauską užvakar buvo iškvietę į apklausą. Žinomas politikas turėjo paaiškinti, ką norėjo pasakyti rašydamas pareiškimą Kovotojų už Lietuvą sąjungos vardu. Policijos tyrėjas domėjosi, kokie asmenys priklauso politinės organizacijos vadovybei ir netgi tuo, kokius mokslus baigęs pats V.Šustauskas.

V.Landsbergis. Vaiko ėmimas

Smurtą prieš vaiką sustabdė vaiko teisių tarnybos vyr. specialistė A.Vežbavičiūtė, 2012 03 23 d. Vaiko, kurio vardas Deimantė Kedytė, ėmėjai, būtent ėmėjai prievarta, visiškai susipainiojo. Situacija užfiksuota, rodyta, visi ją matė. Tad ir stiprų emocinį mamos ir dukters ryšį, tokios esą psichologų išvados. Ėmė (ar girdėjot įsakymą „imam“?), bet vaikas gynėsi, ir ėmėjų smurtą ryžtingu žodžiu (ne smurtu) sustabdė Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė. Kalta, kad nepadėjo, nepanaudojo dar ir savo rankų, kaip tie imantys kaukėtieji. Tai laikytina jos tarnybinių pareigų nevykdymu, sako p. Edita Žiobienė. Dabar prievartininkai pasidaliję, tačiau nė kiek nesusivokę, nepadarę jokių žmoniškų išvadų.

Kun. R. Grigas. Žmoniškumo įstatymai – aukščiau už raidinius įstatymus, neteisingas nutartis

Kun. Robertas Grigas. LIAUKITĖS  KANKINĘ  VAIKĄ

Po smurto Garliavoje lankiausi pas V. L. Kedžius bei teisėją N.Venckienę su prof. V.Landsbergio patarėju Andriumi Tučkumi. Buvo akivaizdu, kad mergaitė tuose namuose jaučiasi saugiai, buvo žvali, guvi, matėsi, kad prisirišusi prie senelių ir tetos. Ir jeigu kažkam, laikantis modernios vaiko teisių (?) mitologijos, atrodo, kad "vaikui su mama visada bus geriau", tai reikia neužmiršti, kad kartais mamos išmeta savo vaikus į šiukšlių konteinerius arba paskandina... Neturime galutinių įrodymų tvirtinti, kad toji konkreti mama linkėtų savo dukrai blogo, bet, kol išlieka lig šiol vykusių tyrimų nepašalinta šiurpi abejonė, būtų nusikalstamas absurdas grąžinti vaiką L. Stankūnaitei.

G.Šidlauskas. Keli  komentarai,  arba „stabdyk nusikalstamumą“

„Mes, laisvi laisvos Lietuvos menininkai, steigiame nominaciją UŽ PILIETIŠKUMĄ ir teikiame šį sąžinės padiktuotą įvertinimą už mergaitę ir Lietuvą budinčiai Garliavai...“

Kultūros ministras uždraudė dramos teatro aktoriams dalyvauti gyvenimo dramose

N.Venckienė. Mano tėvynėje Lietuvoje vaikai turi būti laimingi

Stankūnaitė dukrai parašė dar vieną laišką 

Laiške rašoma, kad moteris supranta, kad mergaitės nuomonė yra kitokia nei išdėstytos mintys prieš tai rašytame laiške. Esą, visą laiško turinį, kurį parašė mergaitė, sugalvojo Venckai bei Kedžiai.

Dukros laiškas pribloškė L.Stankūnaitę

Mergaitės laiškas mamai: „Laima, aš tavęs nemyliu“

Trečiadienį, balandžio 11 d., mažąją Klonio gatvės Garliavoje mergaitę vėl aplankė oficialiųjų institucijų atstovės – socialinė darbuotoja Daiva Matulevičiūtė ir Kauno rajono vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoja Evelina Talailienė. Pastaroji, pasisodinusi šalia savęs mergaitę, meiliu balsu paskaitė mamos Laimutės Stankūnaitės laišką, demonstratyviai paskelbtą ir internete, o jį perskaičiusi paprašė, kad ir mergaitė parašytų savo laišką L.Stankūnaitei. Mergaitė, stebint darbuotojoms, netruko parašyti net keturių lapų laišką, kurį perskaičius, šypsena dingo iš E.Talailienės veido... (Skaitykite mergaitės laišką)

Neringos Venckienės knyga: „Drąsiaus viltis – išgelbėti mergaitę“
N. Venckienė: o mano kraujo atsigerti nenorėtų?

S.Tamkevičius: negalime abejingai stebėti to, kas dabar vyksta Garliavoje

 „ATGIMIMAS“: Jausdami visuomenės sutrikimą Garliavos dramos akivaizdoje, kai vieni labiau intuityviai renkasi vieną, o kiti – priešingą pusę, kai tiesos paieškos kartais nuveda į šališkos informacijos kolekcionavimą, kai informacinis laukas dėl bylos uždarumo yra iškreiptas (vienai bylos pusei nevengiant paskleisti tendencingų žinių, o kitai – pareigingai tylint), kai taip trūksta išminties žodžio, kreipėmės į vieną didžiausių moralinių autoritetų Lietuvoje – Kauno arkivyskupą metropolitą Sigitą Tamkevičių.
 

Antstolė žino, kaip mergaitę grąžinti Stankūnaitei 

Grąžinti mergaitės Laimutei Stankūnaitei niekaip negalinti antstolė teismo prašė išaiškinti, kaip tai padaryti, ir gavo trumpą atsakymą – vaiką perduoti, jeigu reikia, pašalinant kliūtis, naudoti prievartą. Šio sprendimo antstolė skųsti nežada. „Teismas pasakė, kas viskas buvo aišku ir taip. Man pačiai ir taip buvo aišku. Čia vaiko teisių tarnybai buvo neaišku. Čia buvo vaiko teisių tarnybos prašymas, kad kreiptis į teismą dėl įvykdymo išaiškinimo, todėl ir kreipėmės. Dabar toliau vykdysime teismo sprendimą, kaip numatyta. Planuojame. Čia jau bus paslaptis. Su policija viskas aišku, o su vaiko teisių tarnyba žiūrėsiu rytoj iš ryto“, - kalbėjo antstolė Sonata Vaicekauskienė.

Garliavos skandalo kronika: D.Kedžio mergaitės palaikymo akcijas surengė užsienio lietuviai

A.Zolubas. Išprovokuojamas smurtas

Lietuvoje tęsiasi „pedofilijos bylos“ narplionė. Joje smurtas prieš smurtą akivaizdžiai buvo išprovokuotas; kai prokuratūra nereagavo į mergaitės tėvo skundus dėl mažametės, galimai pritariant jos motinai, seksualinio prievartavimo, tapo panašu, kad skundėjas D. Kedys įvykdė žmogžudystę. Po tariamo žmogžudžio galimai smurtinės mirties, mergaitę globoja jo sesuo, o teismai reikalauja mergaitę Deimantę, neįsiklausius į jos norą, nedelsiant grąžinti motinai.


V.Landsbergis:
Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareiškimas – baisus 

„Čia yra esminis dalykas - požiūrio į teisingumą, pačios teisinės sistemos funkcionavimo. Faktas, kad pasitikėjimas teismais labai žemas, patys teismų atstovai dėl to pyksta ir kažką kaltina, kaip sovietų laikais disidentus kaltindavo, kad kenkia partijai savo kritika. Na, o tokios mintys, kad nusivylimas teismais griauna valstybės pamatus... Tai gal teismai, kurie nebrangina visuomenės pasitikėjimo, ir griauna valstybės pamatus, kai išteisina teisėtvarkos kyšininkus ir korumpuotus asmenis kaip saviškius. Tai ką visuomenė turi galvoti ir koks pasitikėjimas tuo būdu ugdomas?“ - klausė V. Landsbergis.

K. Motieka. Garliavos byla palaidota vienu žodžiu 

Pasak Nepriklausomybės Akto Signataro Kazimiero Motiekos, nors ponas Kryževičius sako, kad kitiems nereikia kištis į teismų darbą, bet jis pats įsikišo ir jo kišimasis yra pats reikšmingiausias. „Aš neįsivaizduoju, kaip N. Venckienė dar gali tikėtis, kad sprendimas gali būti priimtas jos naudai, kai pats Aukščiausiojo Teismo pirmininkas aiškiai pasisako, kad čia viskas gerai. Jūs man pasakykite, koks teisėjas dabar išdrįs priimti kitokį sprendimą ir pasipriešinti Aukščiausiojo Teismo pirmininkui? Toks teisėjas rizikuotų ir darbo netekti, ir patekti į kolegų nemalonę. Esant tokiai situacijai nematau jokių perspektyvų, kad su Kauno pedofilijos byla susijusios civilinės bylos teismuose gali būti ištirtos objektyviai“, - mano didžiulę teisinio darbo patirtį turintis K. Motieka.

G.Aleknonis. Teismo sprendimo vykdymu bandyta pateisinti smurtą

Šiandien taip uoliai teismų neklystamumo principą ginantys ir skubiai apskųstus nuosprendžius vykdyti reikalaujantys pamiršta, kad teisingumo negalima siekti neteisinėmis priemonėmis. Tai akivaizdžiai parodė mums net nežinomų CŽV kalinių likimas, o penktadienį taip skaudžiausiai priminė Garliavos įvykiai. Galima įvairiai galvoti apie teismo nutartį, kuria remiantis vaikas atiduodamas nežinia kur gyvenančiai, kaukėtų vyrų saugomai motinai, ant kurios krenta skaudžių įtarimų šešėlis. Tačiau užmerkti akis prieš smurtą, melą ir bandyti visa tai pateisinti būtų nežmoniška. Nuoširdžių interneto entuziastų dėka atsiradusi galimybė kiekvienam pažvelgti į kiekvieną dramos Klonio gatvėje akimirką išsklaido bet kokias abejones. Kaukėto apsauginio signalas pradėti puolimą nebuvo tik provokacija, o rūstus ženklas veikti. Teismo sprendimo vykdymu bandyta pateisinti smurtą.

G. Šidlauskas. PAŽEMINTAS  TEISINGUMO  ILGESYS

Teisingumo ilgesys glūdi žmogaus prigimtyje. Teisėjai, privalantys būti giliais žmogaus sielos žinovais, šito nesupranta? Nevalia šio prigimtinio dalyko ignoruoti, jį metų metais žeminti.

Žmonės, palaikantys Mergaitės apsisprendimą gyventi su globėja, budintys Klonio gatvėje ir jiems pritariantys iš tikro griebia daug plačiau ir giliau. Tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jie susikoncentravę tik į vieną šią bylą.

Teismo sprendimas perduoti mergaitę motinai, neištyrus jau kelių aukų pareikalavusios pedofilijos bylos, pažemino ir paniekino žmonėse glūdintį teisingumo jausmą. Žmonės pasijuto kvailinami ir laikomi nieku. Tokiu būdu buvo paniekinti jų įgimto protingumo ir sąžiningumo jausmai, kuriais taip mėgsta savo sprendimuose dangstytis teismai. Tik teismų sprendimuose šie dvasiniai reiškiniai vadinami kriterijais.

Labai įtaigiai visuomenę veikia, audrina nuskriaustos, nesaugios, smurto pažeistos Mergaitės vaizdinys. Neatsitiktinai politikai prieš rinkimus mėgsta fotografuotis supami vaikų, su vaiku ant rankų. Tik jie šitai daro neįtikinamai ir blefuojančiai.

Labai gali atsitikti, kad jėga „išėmus mergaitę“ prasidėtų „įvykiai“. Ne visiems politikams jie būtų nenaudingi. Pažvelkite, kieno partiniai reitingai sparčiausiai kopia aukštyn.

Pajutus visuomenės nuotaikas, zonduojančiai bandoma jas koreguoti: viešojon erdvėn metamas nenuoširdus pritarimas tarėjų institutui teismuose įkurti, nors visiškai neseniai tie patys porintojai arogantiškai dėstė apie tai, kad visuomenė tokiai permainai teismuose nesubrendusi.

Politikų pasimetimas akivaizdus. Kai kurie viešai išsakomą nuomonę „Garliavos klausimu“ keičia vos ne kasdien. Seime apsidraudžiant išvengta pasiūlytos diskusijos smurto prieš Mergaitę tema. O juk parlamentas ir yra toji vieta, kurioje turi būti viešai aptariami visuomenei opiausi, labiausiai jaudinantys klausimai. Tad neatsitiktų nieko nuostabaus, jeigu nemažos šių parlamentarų dalies vietas po pusmečio užimtų „Drąsos kelio“ partijos rinkiminio sąrašo dalyviai.

Vis dažniau prabylama apie antrojo sąjūdžio būtinybę. Ir tada būta valdžios-visuomenės (tautos) takoskyros. Valdžia akivaizdžiai negebėjo adekvačiai reaguoti į sparčiai kintančias visuomenės nuotaikas, atsiliepti į jos neekonominius poreikius, tingiai ir vangiai vilkosi spartą įgaunantiems įvykiams iš paskos. Tai išėjo tik į gera. Istorija kartojasi?

2012 03 29

Protestas prieš smurtą Garliavoje – ir Londone 

 
Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės globos skandalas susilaukė dėmesio ir užsienyje. Didžiosios Britanijos sostinėje Londone trečiadienį įvyko protesto akcija prieš praėjusią savaitę Garliavoje vykusius įvykius. Protestas vyko prie Lietuvos ambasados Didžiojoje Britanijoje. Ambasados darbuotojai proteste nedalyvavo ir su susirinkusiais tautiečiais nesusitiko.

Z. Čepaitė. Diena, kai nenorėjau būti lietuve
Mergaitės nelaimė budina Lietuvą

Redakcijos paštas. Maža mergaitė prieš valstybės vardu veikiančias "šlykštynes"
SOS. Padėkite išgelbėti mergaitę. Padėkite išsaugoti jos gyvybę ir suteikti jai saugumą

Vytautas LANDSBERGIS. Aštuonmetė mergaitė toliau Lietuvoje gina teisingumą

Dėdės teisėjai vis dėlto nustatė, kad prievartos prieš vaiką naudoti negalima, tik prieš kliūtis jam išgabenti. Taigi išgabentinas daiktas arba krovinys.
Aštuoneri metukai - dar ne žmogus, ko čia jos klausti. Jėga turėtų palaužti mergaitės valią, o paskui palaužtoji pripras. Juk net Lietuva per kelis dešimtmečius buvo pripratusi.
Belieka tos nelemtos kliūtys, kažkokie neteisingi žmonės. Prieš kliūtis dėdės teisėjai leido naudoti jėgą. O ką, jei kliūtis - pati mergaitė?


Vytautas LANDSBERGIS.
2012 03 27. Kodėl šiandien?

Ir kodėl šis vaiko išėmimas bus toks lemtingas? Tarsi taptų lemtingas, jei nepavyktų. Darosi aišku, kad virstančios dvi dienos labai svarbios. Greičiausiai, kaip tik ši. Dar nėra Prezidentės, kuri grįš tik poryt. Kaip tik rytoj turėtų vykti teismas Klaipėdoje, kuris gali sustabdyti V. Kondratjevo nuosprendį. Galbūt nėra garantijos, kad palaikys V. Kondratjevą. O tas nuosprendis Kėdainių respublikoje vakar – taip pranešama – dar ir papildytas: šalin trukdančius vaiko teisių pareigūnus, kad vėl neįsikištų į kitų valstybės pareigūnų bei mamos jėgos priemones. Ir leidimas policininkams veržtis į privatų (nusikaltėlių?) namą, kad laikinai apribotų ten esančiųjų laisvę. Kol antstolė ar dar kas išims reikiamą daiktą. Tiesa, tas daiktas, tai labai svarbi liudininkė pedofilijos byloje, kuri balandžio mėnesį galėtų jau prasidėti. Atlikus išėmimą, ir Klaipėdos teismas rytoj greičiausiai nebesvarstytų V. Kondratjevo nuosprendžio, kadangi tas bus jau įvykdytas. Post factum. Ir visokiausi antstolės bei teisėtvarkiniai pažeidimai, neteisėti kaukėtų pareigūnų smurto veiksmai atsidurs paraštinėje, nebesvarbių dalykų post factum zonoje. Nebent nepatenkintieji šiek tiek reformine generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio laikysena pasinaudos proga nukreipti visuomenės pasipiktinimą policija į tarsi formaliai prieš vaiką veikusį vadovą. Nestabdžiusį Kauno viršininkų ar panašiai. Seka spaudimas Prezidentei atleisti S. Skvernelį. Du kiškiai vienu šūviu. Tiek žinių. Tikriausiai šiandien jų bus daugiau.


Smurtaujanti teisėtvarka turi būti sutramdyta

Šalies teisėtvarka, kartu ir ją prižiūrėti privalantys politikai, peržengė žmoniškumo ribą ir pateko į aklavietę. Mūsų valstybė priremta prie beteisiškumo sienos. Nueita grėsmingai per toli. Todėl būtina nedelsiant sustoti ir grįžti atgal - prie Kauno žudynių istorijos ir jos ištakų. Aukščiausi valstybės pareigūnai privalo ne žodžiais, bet sprendimais užkirsti kelią tolesniam galimam smurtui. Kauno mergaitės likimą turi lemti ne brutali jėga, o tiesa, kurią būtina iki galo išsiaiškinti ir atskleisti. Privalu nutraukti visuomenei vaidinamą viešųjų ryšių spektaklį. Kauno žudynių bylą būtina nuosekliai ir sąžiningai ištirti bei atvirai atsakyti piliečiams į visus su šia byla susijusius klausimus.

 


 
„Prašome kuo skubiau nutraukti brutalų ir prievartinį teismo sprendimo vykdymo procesą, tęsiamą valstybės vardu, prieš mažametį vaiką...“

N.Venckienė į kovą pasitelkė Seimo narius

Šiomis dienomis N.Venckienės tėvų namuose pasirodė konservatorių frakcijai priklausantys Saulius Stoma, Rytas Kupčinskas, Mišrios Seimo narių grupės atstovai Gintaras Songaila ir Kazimieras Uoka. Šie politikai planuoja pasikeisdami budėti Kedžių namuose ar lūkuriuoti netoli Garliavos, kad vaiko perdavimas neįvyktų be jų. Mergaitės negalima paimti naktį – nuo 22 iki 6 valandos. Planuojama, kad atvykus antstolei su policininkais mergaitę apsikabins kuris nors neliečiamybę turintis Seimo narys, ir vaiko paimti esą nebus galima.

Valstybė pakėlė ranką prieš vaiką:
    Nejaugi
Venckų namuose pareigūnai sumušė mergaitę ir jos močiutę?

Penktadienį Laimutė Stankūnaitė dar kartą atvyko į Kedžių namus aplankyti savo aštuonmetės dukros. Netrukus atvyko antstolė S. Vaicekauskienė, o paskui ir didelės policijos pajėgos. Bet mergaitės išvežti nepavyko. Teigiama, kad pareigūnai, bandydami jėga išvežti mergytę, panaudojo gumines lazdas: sumušta mergaitė, jos senelė L. Kedienė, ir tėčio teta A. Skučienė.          
Atsiliepimas

 

J. Ivoška. Lietuvos teismų sistema ,,serga“